Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Párolt rizst mivel szoktátok...

Párolt rizst mivel szoktátok fogyasztani, ha például már elfogyott a hozzá készült rántotthús?

Figyelt kérdés
Kicsit sok rizsát sikerült főzni, elfogyott a hozzá készült rántott hús, a rizs nagy része pedig még megvan. Mivel lehetne ízesíteni vagy elfogyasztani? Sajnos rántotthúsnak való már nincs, tehát valami alternatívában lehetne csak gondolkodni. Valami ötletes szósz, szaft, öntet, fűszer, vagy egyéb nemtommi. A rizs fűszerezve van, bors, fokhagymapor, szárított petrezselyem és só került bele, tehát mondjuk tejberizsnek már nem alkalmas.

2021. máj. 13. 23:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha tojás nélkül, akkor lehet simán összepirítani zöldségekkel, külön kisütött kocka hússal ha van. Vagy toduval. Pl felcsíkozpl kaliforniai paprikát, teszel bele még zöldbabot, brokkolit, karfiolt, koktélparadicsomot vagy ami ezek közül van és egy nagyobb serpenyőben vagy wokban összeforgatod. Akár majonézzel is lehet enni, vagy joghurttal.

A másik dolog hogy bármi amit holnap ennél, ahhoz eszed köretnek

A harmadik dolog meg hogy beletekered torillába buritónak. Zöldség, gomba, bab stb. Ami van. Tényleg tipikus hűtőtakarítós kaja

2021. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
végül babkonzervből készítettem egyfajta pörköltet, azaz kevés olaj, a bab leve, paprikapor, paradicsompüré, ezt jól összerottyantottam és ezt tettem a rizsre, a vörösbabot a keletkezett szafttal, hát ne tudjátok meg milyen fincsi volt, még repetáztam is!
2021. máj. 14. 02:59
 13/23 A kérdező kommentje:
a tonhal is nyerő, azt már kipróbáltuk, kár hogy nem marad meg sokáig a spejzban egy doboz tonhal :/ a falusi boltokban pedig nem kapni, akkor tudunk venni, ha a városba utazunk
2021. máj. 14. 03:09
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Rakott karfiol/zöldbab/cukkini? Rizses lecsó?
2021. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
én rizsát sose szoktam csinálni, csak rizst, és sose eszek mellé rántotthúst. ha marad rizs, akkor azt másnap ebédre eszem meg valamilyen szósszal összekeverve
2021. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Aranchini
2021. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Mansour ***** válasza:
71%

Először is rántott hús mellé nem csinálnék rizst. Tudom, hogy szokás, de nekem nem illik össze. A rizs szaftos, szószos dolgokhoz jó.

Maradék rizsből ázsiai sült rizst szoktam csinálni, ahogy az 1-es is írja, vagy ha nem sok, akkor levesbetétként is használható zöldséglevesbe, paradicsom-, sóska- vagy spenótlevesbe. De felhasználható még töltelékelbe (töltött káposzta, töltött paprika, stb.) vagy rakott dolgokhoz.

2021. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Na elindult a tócsi-tócsni háború.

#meramagyarmindentjobbantud

2021. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 mantis religiosa ***** válasza:
82%
Ami amúgy LEPCSÁNKA!😁
2021. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valaki szerint cicege. :)))
2021. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!