Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főtt kukoricát hogy kell...

Főtt kukoricát hogy kell grillezni?

Figyelt kérdés

Az egyik gyorsétteremlánc aktuál kínálatában ettem valami különlegesen fűszerezett főtt kukoricát, itt-ott meg volt barnulva, szóval szerintem az is grillezve lehetett.

Meg az ilyen nyári "grillez velünk" élelmiszerbolti reklámban is szembejött utána, hogy ott is a húsok mellett kukorica volt a grillen.


Szóval innen az ötlet. De hogy kell megvalósítani? Gondolom elő kell főzni a kukoricát, hogy ne maradjon kemény. De mennyire? Simán megfőzöm vagy csak félig? Kell ízesíteni is a főzővizet, vagy grillezés előtt beszórja az ember?


Nem vagyok profi grillező, panelpatkány lévén, de ezt most úúúgy kipróbálnám. :)


2021. jún. 20. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szoktuk főzni. Letorök 2 csövet a kertbe. Megpucolom, alufólia, majd a szallonnasütés utáni parázsba dobom.
2021. jún. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó zsenge a kukorica, egyáltalán nem kell előtte megfőzni.

Simán feldobod a grillre, forgatod, és megsül. De nyárson is megsül, tűz fölött.

Én nem szoktam rá tenni fűszert, de ha tennék, csak sütés után tenném rá, mert megégne rajta.

2021. jún. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell főzni, egyből mehet a grillre, mi úgy csináljuk.
2021. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy az aldis csomagoltat megsózom és mehet is a grillre. Nem tudom hogy előfőzött-e, de amikor épp nem grillezem, akkor negyed órát szoktam vízben főzni. Szerintem egyébként nyers.
2021. jún. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell előfőzni mert lepermetezik érlelésgyorsítóval,és olyan vegyszerrel amitől édesebb lesz a kukorica . Úgy hogy,már csak meg kell égetni . Milyen finom lesz ?.
2021. jún. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a főtt kukoricát, hanem a zsenge csemege kukoricát érdemes: ez a forró grillen pár perc alatt megsül, elég ha csak picit megkapja.
2021. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Főtt kukoricát sosem grillezünk. Azt főzve, sózva fogyasztjuk. Amire te gondolsz, az nincs főzve, hanem grillen sütik egyből, sóval, borssal, pirospaprikával, illetve esetenként vajjal ízesítik. Persze a fűszereket úgy variálod ahogy neked tetszik.
2021. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A lényeg akkor, ha jól értem, hogy a kukorica ugyanaz a főznivaló, csak jó, ha zsenge, és nem kell előfőzni.


Köszönöm mindenkinek! :)

2021. jún. 20. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!