Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készítsek otthon fél...

Hogyan készítsek otthon fél kiló darált sertéshúst (persze sertéshúsból) daráló nélkül?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel édesanyád / testvéred / nagynénéd / nagymamád / munkatársad stb, hogy adjon kölcsön egy darálót.
2021. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérj szomszédtól kölcsön

Késsel aprítsd fel (türelemjáték)

Fagyaszd le és utána reszeld le (nem tudom, hogy működik e, a neten olvastam)

2021. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ugy hivjak 'vagdalt' ... fogsz egy jo kest es osszeapritod kessel az egeszet. Nem nagy kunszt, csak egy kicsit melosabb.
2021. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - Kedvező helyzet, hogy az 'illető' hús még a fagyiban van...vagyis egy lépést megspóroltam. Sajnos, a felmenőim már 'felmentek'...ezidő szerint én vagyok a családban a legfelmenőbb. Rokonaim távol vannak tőlem...de a szomszédasszonytól kölcsön kérni jó ötlet...lehet, hogy még majd alkalmazom (pl. ilyet, hogy húsdaráló. Csak nehogy éppen nálam romoljon el....anyagkifáradás, ilyesmi). Most a reszeléssel fogok próbálkozni (ffi 60+)
2021. aug. 5. 18:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rávágod a húst egy kellően nagy vágódeszkára és konyhai bárddal szétpasszírozod. Ázsiai országokban mindenhol így készítik otthon a darálthúst, nem szükséges hozzá semmi gép.
2021. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!! - elteszem ezt a módszert későbbre....egyszer még jól jöhet
2021. aug. 7. 22:16
 7/12 Mühl Márta válasza:
100%
Én a Tescoban mindig ledaráltatok egy db. húst, mert nem szeretek darálni. Ott ingyen megcsinálják. A Sparban pofátlanul felszámolnak a szeletelésre és a darálásra 50.-Ft-ot.
2021. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha jól szerelted össze, akkor semmi baja nem lehet. A szomszédasszonyok bizonyára adnak kölcsön. Anyagfáradástól ne tarts. Fontos, hogy a kések a rostély felé álljanak és a rostély a helyén legyen, azaz beilleszkedjen a kivágott széle a köpeny kitüremkedésébe. Nézd meg jól, amikor munka végeztével szétszeded elmosni, vagy kérdezd meg a szomszédasszonyt, hogy jól raktad-e össze. Nem nagy tudomány kezelni.

Ja, nagyon fontos, hogy jól erősítsd fel a munkalaphoz, nehogy leessen és eltörjön!!!

2021. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is! - Az a konkrét igazság, hogy még mindig előtte állok a feladatnak. Töltött tököt készülök sütni, a tököm már magvan...még nem került sor a tranzakcióra, de már záródik a kör. Addig tolódott a 'feladat' - hogy mire a tettek mezejére lépek, addigra fogok ismét húsboltban járni, és egyelőre úgy fog megoldódni a feladat, hogy tudok venni darálthúst (ill. daráltatni a húsboltban). De, köszönöm az összes ötletet, mert egyszer még szükségem lehet rá. Én egyébként Spar (közeli nagyváros) ban vásárolok (általában) és én pl. nem sajnálnék egy ötvenest a darálásért...mondjuk nekem annyit bőven megér(ne). Más kérdés, hogy újabban húst abban a húsboltban veszek, ahol elfogadják a SZÉP kártyát (mert újabban van nekem ilyen....és mégújabban megtudtam, hogy az említett húsbolban elfogadják). Nem tudom, véletlen-e az, ott viszont nagyon drága minden, egyébként csak ritkán vinne rá a lélek, hogy ott vásároljak (végszükségben)...de így, hogy a SZÉP kártyámról húzzák le az összeget, nem fáj annyira. Sajnos, néhány hónap múlva megszűnik ez a jó világ, mert nyugdíjba megyek, és nem fogok már pénzt kapni a SZÉP kártyára. (Gondolom).

A húsdaráló elrontását csak viccből írtam. Ismerem a szerkentyűt - gyerekkoromban volt nekünk otthon...sőt, amíg (25 év) házasságban éltem, akkor is volt nekünk (igaz, akkor nekem semmi dolgom nem volt vele, mert a volt nejem 'átvállalt' minden főzéssel összefüggőt...sajnálom érte utólag. A húsdaráló elrontást csak mint Murphy-jelenséget említettem...húsdarálónál ez 'szőke nők' (vagy férfiak) esetében működhetne.

Köszi, még egyszer is!!

2021. aug. 10. 10:16
 10/12 A kérdező kommentje:
...Végül is nem tudtam elhúzni a dolgot húsboltba menésig. A fagyott hús reszelése nem járható út....lassan megy, közben 3 méteres körben mindent összehúsoz az ember. Az apró kockákra vágás volt a megoldás. A teljesen fagyott húst nehéz szeletelni, de ha vár egy kicsit az ember Félig fagyott részeit körbe-körbe tudja vágni a húsdarabot...és azokat a vékony szeletkéket könnyű kis kockákra vágni. A húsdarab felülete kezd olvadni, ezért írtam azt, hogy kis idő után a darab mindegyik oldaláról lehet vékony szeletkéket levágni.
2021. aug. 10. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!