Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nagyon finom illatú réteges...

Nagyon finom illatú réteges füstölt szalonnát vettem, egy "táblát", viszont itthon kóstolva nagyon sótlan. Mit tegyek, hogy átjárja a só? Nem szeretném kidobni.

Figyelt kérdés
Van valakinek valamilyen ötlete? Mérges vagyok, mert nem 20 dekányi, azt elkároltam volna. De így? Nem volt olcsó. Visszavinni nem tudom, az nem opció.

2021. aug. 11. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Sós vízben fõzd kifelé
2021. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de elvileg fagyasztóba szántam feldarabolva csak füstölve, amiből később lehet sütni is, nyersen is paradicsommal, paprikával, és főzve is. Ha besóznám és zacskóba tenném hűtőbe pár napra, utána fagyasztanám, az működhet?
2021. aug. 11. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Merítsd hideg víz alá 2-3 percre a szalonnát úgy, hogy teljesen ellepje. Egy tányérba boríts vastagon sót. A szalonnát a vízből kiszedve hempergesd meg a sóban. A vizes szalonnára rátapad vastagon a só. Egy dobozba vagy egy uzsonnás zacskóba téve zárd le légmentesen, és tedd 3-4 hétre a normál hűtőtérbe, hogy átjárja a só. Kibontás után egy kés fokával a fölös sót le lehet tolni.
2021. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3.! Nagyon szépen köszönöm. A hideg víz eszembe sem jutott. Értékeltem a hasznos válaszod. Idő nem számít, kipróbálom. Inkább, minthogy kidobjam.
2021. aug. 11. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ha nem a kérdésedre válaszolok, de hol vetted és mi a szalonna neve (vagy hogy volt felcímkézve, vagy érted...)?

Én nagyon nem szeretem a só ízét, úgyhogy szívesen megkóstolnám...

2021. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Sajna nem tudok segíteni, mert háztól vettem.
2021. aug. 11. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sütni akarod nehogy rásózz ! Mire megsül pont jó lesz.
2021. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy meg sózd újra,ha sütni akarod .
2021. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!