Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Olcsó de tápláló étkezés -...

Olcsó de tápláló étkezés - miket főzzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

egyetemista srác vagyok, nem vagyok szegény, viszont sokat költök kajára és szeretnék minél gazdaságosabban élni, ezért kérlek írjatok olcsó de tápláló recepteket. Fontos, hogy egészséges legyen, nem akarok zsíros kenyeret vagy parizert enni, a fehérje is kell, mert így is vékony vagyok és sokat mozgok, edzek, nem akarok még vékonyabb lenni. És na, szeretek nagyokat enni.


Az álmom az lenne hogy 1500-ba kijöjjön egy nap, jelenleg kis erőfeszítéssel a kövektező jönne ki:


Zabpehely + Fehérjepor - 320

Csirke felsőcomb - 700

3 tojás - 300

Rizs, 200 g - 230

Krumpli (nem tudom mennyit ennék) - számoljunk 100-al

Mexikói Zöldségkeverék (nem tudom mennyi, mondjuk fél kiló) - 240

Fűszer kb - 100

Összesen 1990.

(A rizs egyik része szójaszószos tojásosrizsbe menne, a másik a csirkéhez)


Mi a véleményetek eddig erről (tudom hogy egyszerű mint a faék de könnyen elkészíthető, de az se baj ha főzni kell többet, akkor csinálok nagyobb adagokat), ti milyen kajákat ajánlotok?


2021. szept. 21. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a számok kicsit elcsúsztak szerintem. Rizsből basmatit veszel, hogy olyan drága? A jázmin rizs valamivel olcsóbb, de még mindig minőségi, vagy egy SOS rizs se rossz.

Combból egy nap megeszel egy kilót, vagy elosztható két napra?

Tojás akkor annyi, ha biot veszel, különben 60-70 körül a drágábbak is megállnak.


Én a helyedben alaposabban megnézném, mikre mennyit költesz, és abból indulnék ki. Ha szárazárut (pl. zabpehely, rizs) napi szinten fogyasztasz, utánajárnék, hol a legolcsóbb a környéken/hol van akcióban, és akár 1-2 hónapra betáraznék. Rizsből 2-5 kg-s kiszerelés is szóba jöhetne, ha gyorsan fogy - úgy valamivel olcsóbb. Fűszerek hosszabb távú beruházást jelentenek, tehát akár ki is hagyható a napi keretből, de jó, hogy azt is kiemelted.

Nincs semmilyen “függőséged” ital terén, amit hozzá kellene adni (tea, kávé, tej, stb.)? Friss vagy mirelit gyümölcs, friss zöldség? Ez szerintem elengedhetetlen az egészséges táplálkozáshoz.

2021. szept. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

A valóság, a szomorú helyzet az, hogy én nem támogatom ezt. Ezért nem írok ötleteket, mert az gyakorlatilag káros lenne...


Akárhogy, akármit próbálkozol, jelenleg sajnos, vagy nem sajnos, egy átlagos, megfelelő étkezős egy főre / nap ~3-4.000-ft.


Ennél kevesebb pénzért egyszerűen nem kapod meg a szükséges mennyiségű és milyenségű táplálékot, esetleg mindenféle vegyszert, meg hulladékot...


Ha jól megnézed, hamar rájöhetsz, hogy amit tudsz venni ennyiből, az a közelében nincs az ember számára szükséges tápanyagnak, sem mennyiségi sem milyenségi szempontból.


Az, hogy magadnak főzöl, jelentősen csökkenti a költségeket, de sajnos vitaminokat, ásványi anyagokat nem tudsz főzni. Tehát így ezek gyakorlatilag 0 szinten vannak.


Egy a lényeg. Az olcsó és a tápláló, vagy megfelelő az nem említhető egy lapon. Vagy ez, vagy az.

2021. szept. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%
Én anno befizettem egy közeli idősotthon menzájára.
2021. szept. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem egyszerű valóban, de mondom én miket csináltam, hogy tudtam spórolni, hátha kapsz belőle ihletet:


Jómagam is imádom a zabkását, így én nem az előre csomagolt ízesített izéket vettem, hanem lehet kapni fél kilós kiszerelésben natúrt, kB 500 forint, elég vagy 2 hétig. Te magadnak beízesítheted, bioboltokban van, cbaban is láttam mondjuk, de az árát nem.


Nálam mondjuk a hús gyakran kimaradt, de pl nem csak comb létezik, a szárny és máj is olcsó szokott lenni, abból is lehet jó kaját csinálni.


Köret pedig nem csak rizs van, bulgur (a cbas nagyon olcsó), de én szerettem a parajt is, egészséges és finom is véleményem szerint, kicsi tejföllel felontottem és kész is. Egy kis fagyasztott a Lidlben 300 Ft és elég volt vagy 3 napra, különböző zöldség pürék (répa, karfiol, stb) megfőzöd, összenyomkodod kicsi vajjal vagy amivel akarod. Én pl imádtam a karfiol pürét tömlős sajttal összetörve.


Párolt zölik is szuperek, de olcsóbb ha te magad veszed meg az alapanyagot. így változatosabb is. Pl, tegnap ezt csináltam: egy Kaliforniai paprika (150), cukkini(200), angol zeller(300), lila hagyma (50) párolva, ízesítve, hozzá egy konzerv kukorica (200), ez összeadva talán soknak tűnik, de a hétre elég legalább.


Ha már nagyon unom a 3. napon is ezt enni, csak felöntöm tejszínnel, vágok bele akármilyen felvágottat, kolbi, virsli, hús, bármi amit találsz, mellé lehet tészta, rizs, stb stb.


Na ez a másik amit írni akartam, ne egy napra főzz, hanem több napra,és tervezz előre.

Szóval pl amit írtam, tegnap sütöttem csirkeszarnyat, párolt zöldség, bulgur, szerdára a bulgur elfogy, így a maradék husit lefejtem a csontrol, hozzáontom a tejszínt, és tésztát főzök mellé. A párolt zöldséggel kiegészítem, és tökéletesen laktató.


Mást nagyon nem tudok javasolni, próbálj előre tervezni, nézd az akciókat, Lidl a legolcsóbb szerintem ilyen tekintetben, a zöldségek is frissek, és az alkalmazásukban vannak tök jó kuponok.

2021. szept. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A zsíros kenyér nem egészségtelen... én sütök saját kenyeret, amire mangalica zsírt kenek és termelői hagymával eszem. Semmi káros nincs benne és nagyon finom :D
2021. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
A 'koreteket' el kell hagyni (ja, az akkor mar nem olcso) ... egyel hust-salataval! Ennel nincs egeszsegesebb. Hagyd ki a tesztat es nokedlit, felejtsd el a rizst es a krumplit, hanyagold a lisztet es a cukrot >>> ez az egeszseges!!!
2021. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Sporolas egy negativ iranyu cel! Inkabb probalj meg jobban keresni, hogy ne kelljen sporolni! :) - de ez csak egy tanacs :)
2021. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Huvelyesek pl. baromi olcson nagyon egeszsegesek, magas feherje tartalommal. En heti 3-4szer eszem oket, lehetetlen megunni, jol laksz toluk. Csicseriborso, lencse, bab stb.
2021. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ne zavarjon, hogy egy normális salátát több pénzből raksz össze, mint mondjuk egy adag krumplipürét.
2021. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Én 700,-Ft-ból 1,5-2 kg (mikor-hogy) felsőcombot veszek, a többi árad sem stimmel.

Bármit ehetsz, ha az változatos!

A szervezetnek szüksége van a CH-ra (pl.agyműködés) és a zsírra is (pl. zsírban oldódó vitaminok)

A neten milló olcsó, hétköznapi recept van, ezekből állíts össze egy heti-kétheti menütervet és a listáddal menj vásárolni! ...lehetőleg jólakva, mert éhesen minden szart összevásárol az ember.

2021. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!