Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van különbség a főzött és a...

Van különbség a főzött és a mikrózott kakaó között?

Figyelt kérdés
Emlékszem hogy kiskoromban meg voltam győződve, hogy a kakaó amit anya főz finomabb, mint mikor megmikrózom a tejet, aztán beleszórom a port. Ezért kipróbáltam, és tényleg más íze volt. De miért?

2021. nov. 6. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt bármelyik kaja, ital finomabb, amit direkt nekünk készít valaki más, pláne ha édesanyánk csinálja. Ez egy ilyen pszichológiai dolog.

Ettől eltekintve, anyukád valószínűleg nem úgy csinálta a kakaót, hogy felmelegítette a tejet a tűzhelyen, aztán beleszórta a port. Hanem inkább együtt "főzte" a tejet a porral, még ha kis ideig is. Ezt tényleg eredményezhet objektív ízeltérést is. Az se mindegy, hogy milyen edényben csinálod, a mikróban valószínűleg porcelán (esetleg műanyag) pohárban, míg a tűthelyen valami fém edénykében.

2021. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Életemben egyszer ittam mikróban melegített vízzel készült teát. Soha többet...

Azért tisztázzuk, anyukád nem rendes kakaóporból főzte a kakaót? Mert azt írod, hogy az finomabb, mint amikor a mikrózott tejbe beleszórtad a port. Amit te szórtál a tejbe, az az instant, édesített kakaó volt?

Elvileg régen azt hívták főzött kakaónak, amikor egy kevés tejjel és cukorral elkevert keserű kakaóport beleöntöttek a tejbe és azt felfőzték.

Mostanság meg melegített tejbe keverik az instant, cukrozott kakaót.

Mert akár ez is lehet az oka, hogy amit anyukád készített, az finomabb.

De ahogy említettem, nekem a mikróban melegített vízzel készült tea sem ízlett.

2021. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
2, a melegített vízzel sehogy nem jó a tea...
2021. nov. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem lehet hogy anyukád cukrozatlan kakaóból főzte és nem nesquik instant kakaóból?
2021. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

3-as:

Majd ha írok ki egy kérdést arról, hogy melegített avagy forralt vízzel jobb-e a tea, akkor kell ezt válaszolni.

Most az feladat, hogy a kérdező kérdésére adjál választ.

2021. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jav: Most az a feladat...stb.
2021. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!