Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet mikróban párolt...

Hogyan lehet mikróban párolt rizst készíteni?

Figyelt kérdés
V.hol olvastam, hogy ez a rizsfőzés legegyszerűbb módja...
2010. szept. 7. 14:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
59%
egy kis viz és rizs.egy cseep olaj max.közben néha vizet önts még hozzáá...
2010. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

Só nélkül elég borzalmas lesz. Egyébként szerintem legegyszerűbb a zacskós rizs.

A gyerekkori gyomorrák gyakorivá válásáért a mikrós ételeket teszik felelőssé, szerintem ne légy lusta, tegyél oda egy fazék vizet.

2010. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én úgy csinálpm hogy egy mikrózható tálba öntök egy bögre rizst, arra kb másfél bögre víz, megsózom, lefedem, aztán beállítom a mikrót aszerint hogy rizst főzzön, az meg automatikusan beállítja a rizsnek megfelelő wattot, időt (ez 19:30 szokott lenni nálam, a wattot nem tudom).
2010. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Több mint 19 percig főzöd a rizst? Atya ég!
2010. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
hát amíg rendesen főztem, addig is mindig kb 16 perc volt, + ott még 10 percig állni is kellett hagyni. tehát így gyorsabb, mert nem kell állni hagyni. miért te meddig főzöd?
2010. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Én jól lepirítom zsiradékon a rizst, barnulásig. Majd rá vágok finomra egy fej kis hagymát.Felöntöm 2-szer annyi vizzel, sóval izesitem.Forrás után platnin kis lángon főzőm 18-20 percig.Majd leveszem, és pihen még pár percig. Majd villával óvatosan "felfésülöm",fellazitom, hogy peregjen. Mehet át egy üveg edénybe.Soha nem főzöm mikróban, de ha szükséges,melegitem benne.
2010. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Évek óta így csinálom:

2 főre készítem, ehhez 30 dkg rizs elég nekünk. Főzés előtt egy óra hosszára beáztatom bő vízbe. Utána az áztató vizet leöntöm, beleteszem a főzőedénybe, momentán egy 2 literes fagyisdobozt használok. Ráöntök 2,5 dl vizet, megsózom és teszek hozzá egy evőkanál margarint. Lefedem egy kistányérral a dobozt. 18 percig kb. 450 W-on főzöm, közben 2x-3x összekeverem. Mikor kész, még pár percig hagyom a mikróban. Nem tapad össze, nem ázik el, szuper. A mennyiséget ha emeled, nem kell a vizet is ugyanannyival, elég ha a rizstöbblet 50-60 %-ával.

Majd írd meg, kipróbáltad e és hogy sikerült?

2010. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
ma 20:30: KÉT emberre 30 dkg rizst készitesz? Mi öten nem eszünk meg ennyit, pedig két kamasz fiam is van.
2010. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tegnap 22:18-nak: Nem arról volt szó, ki mennyit eszik, hanem hogyan készítem. Egyébként mérd meg legközelebb, mennyit készítesz, meg fogsz lepődni. Nem hiszem, hogy négy embernek elég 20 dkg.................
2010. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
No, még egy kis OFF Ui: tegnap 22:18-nak: 1 dl rizs= 10 dkg-val, bejáratott mérték.És ON
2010. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!