Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudok mikróban tükörtoj...

Hogyan tudok mikróban tükörtojást készíteni, hogy a sárgája lágy maradjon és ne robbanjon szét?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
talán takard le, próbáld meg úgy.
2010. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Letakarva én is így csináltam egyszer:-))
2010. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Nekem van ilyen műanyag edényem,ami pont tükörtojás sütésére való,mikróban.Egy fedett műanyag edény,lyukak vannak a tetején.Nem robban szét benne a tojás.Ahol műanyag háztartási edényeket árulnak,konyhafelszerelés boltban keresd.Nem olyan finom benne különben,mert főtt jellegű lesz.Mint a lágytojás,de tükörtojás formában. Sütve finomabb a tükörtojás.

2010. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Nekem is van tükörtojás sütő formám, de szerintem megteszi egy lapos műanyag hőálló kis tálka is. Ényeg, hogy vékonyan - az ujjaddal - kend át olajjal, bele a tojás, és egy villával szúrj bele a sárgájába. (Ettől még nem folyik szét, de nem is durran ki). Aztán be a mikróba.


Üdv!

2010. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ényeg=Lényeg
2010. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
nem értem miért kell tükörtojás mikróban csinálni...
2010. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez nem fog menni, a mikró nem fogja kiválasztani, hogy melyik a sárgája, melyik a fehérje,egyformán melegít, így tuti, hogy mindegyik része a tojásnak megkeményedik, vagy ha a sárgájába nem böksz bele, akkor felrobban.
2010. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

három dolgot kell tisztán látnod

1.: az erősség szabályozó nem a mikro erejét szabályozza, hanem gyakrabban vagy ritkábban kapcsolja be adott időre a sugarat(hallani, ahogy kattog) 100%=állandó

2.: az erő két tojás esetén feleződik, négy esetén negyedelődik, etc.

3.: a tükörtojás igényi a legkisebb és legállandóbb sütést


Tehát a BAROMI NAGY SUGÁR MIATT egy tojást sose fogsz tudni megsütni

gyári beállításokkal több tojást sem


esetleg ha állandóan ki-ki kapcsolod, amikor rákezdi a sugarat, gyakran ellenőrizve a hófokot(kész bűvészkedés)

2010. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok mindenkinek!

Én két-három naponta csinálok mikróban tükörtojást.

Beütöm egy üvegpohárba, kistányért a tetejére, és figyelem, folyamatosan.

Szükség esetén megkeverem.

Ennyi!

2012. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mikróban meglehet mindent :) Én szoktam tükörtojást , tejberizst , zabkását..... (mert koleszos vagyok és messze van a konyha :DD )
2013. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!