Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha mikroban szeretnek kesziten...

Ha mikroban szeretnek kesziteni tesztat, akkor mennyi vizet kell hozzaonteni es vajon kb mennyi idovel hamarabb/kesobb keszul el mint a tuzon?

Figyelt kérdés
Pl annyit hogy epp ellepje a tesztat a viz vagy annal tobbet?
2010. nov. 13. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
én nem javaslom mikrós főzész, nagyon sok káros anyagot bocsájt ki, ami így belekerül az ételbe, és megeszed, sztem inkébb főzz gázon :)
2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
a mikro melegítésre való nem véletlenül, nem csinál meleget hanem az ételben levő vizet melegíti fel de már megfigyelhetted hogy ki is szárítja egyúttal ugyhogy szerintem nem jó ötlet
2010. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bumbi02 ***** válasza:
akkor csináld inkább sütöben:) 1 kiló tésztát beleteszel 1,8 liter forrásba lévő olajos-sós vizbe, és mikor már a tészta szintjéig elforrt a lé, beteszed a 150 fokra elömelegitett sütöbe lefedve, és leveszed 50re a hőfokot.. kb 20 perc alatt kész van, és nem kell szürni meg semmi egyéb:)
2010. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Az elsö kettö hülyeséget ir: ugyanis a mikróban NEM KELETKEZNEK káros anyagok.

Ezen kivül a mikróban lehet fözni is, nemcsak melegiteni. Természetesen ha fözni akarsz valamit, akkor az víz nélkül nem megy - de ez nemcsak a mikróra érvényes.


A kérdésre: a tésztához tegyél legalább 3-5-szörös mennyiségü vizet, tedd a mikróba, amig felforr a viz (ez 3-5 perc körül van, utána letakarva hagyd még 10 perdig állni - addigra a viz egy részét beszivja a tészta és megfö töle. Sokkal gyorsabban megvan, mint a tüzhelyen.

2010. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kosz a hasznos valaszt az utolso valaszolonak. Kiprobalom.

Sajnos nincsen suto az en konyhamban helyszuke miatt. Ugyhogy marad a mikros/grilles sutogetes.


Amugy nem tudom honnan van ez a tevhit, hogy a mikro vegtelenul karos. Szerintem jo lenne utanaolvasni rendesen mindenkinek, aki mikroellenes, mielott kijelenti ezt igy kerek perec. Tessek hasznalni a Google-t vagy a konyvtarat!

2010. nov. 21. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!