Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Polenta=puliszka főzésénél...

Polenta=puliszka főzésénél nem kell felforralni a vizet?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ami nekem van, arra csak lassú tűz van írva elkészítési módnak, az emberem szerint meg biztos forrniai is kell és csak utána kis lángra lehűteni, de én inkább annak hiszek, ami a csomagolására van írva.


Hozzáteszem, h az olasz termék eredeti nyelvű leírása szerint hajdina is van benne, amit más nyelvekre nem fordítottak le fura módon...



2021. dec. 31. 18:26
A kérdező szavazást indított:
Nem, csak kisláng végig - szerintem.
Nem, csak kisláng végig - biztosan tudom.
De, persze, h kell - szerintem.
De, persze, h kell - tudom biztosan.
7 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A polentába egészen biztosan NEM kell hajdina!


Az már valami kombinált trutymó!


Tessék, itt egy authentikus,


[link]

2021. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van lépésről lépésre fázisfotókkal!


[link]

2021. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem csak kukoricából készíthető a polenta/puliszka, sok helyen tesznek hozzá mást is vagy helyettesítik, pl. pont hajdinával. Az én olasz gyártású csomagomra az van írva alapból, h polenta és az eredeti olaszon kívül nem is fordították le más nyelvre, ugye...


Amúgy nem tudok olaszul, a csomag leírását is csak fordítóval értettem meg, de azt végül is a fenti oldallal is megpróbálhatom, köszi.

2021. dec. 31. 19:56
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

A hajdina szerintem kifejezetten büdös.

Én tuti nem rontanám el vele a polentámat. :)

2021. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A lassú tűzön való melegítés nem zárja ki azt, hogy forrásig melegíted. Állandó keverést igényel, sokkal egyszerűbb úgy nem leégetni, ha kis lángon/teljesítményen melegíted.
2021. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én most végig kis lángon is hagytam, sőt, egy kb. tíz percre be is fedtem, hátha úgy van esélye kis lángon is felforrni, ám forrás helyett odaégett...:(


Közben más forrásokból, angol nyelvű oldalakról receptet keresve mindenhol forrás után kis lángot írnak, szóval még furább...


A hajdina meg ebben vszínű olyan csekély, h ezért sem fordították le más nyelvekre, nem hogy büdös lenne, pf...


Szóval végül egyáltalán nem forrt, remélem, attól még ehető...

2021. dec. 31. 23:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb majd állandóan keverd, sikerülni fog. :)
2022. jan. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Most is szinte egész végig kevergettem és fura is, h végül le sem égett szerencsére, csak odaragadt az aljára kicsit, ám valami mégis történt:


Mivel most másodszor készítettem el és az első jól sikerült, most dupla adaggal, nagyobb lábasban készítettem - 1. változás az első alkalomhoz képest -, nem forraltuk most, mert most a leírás alapján akartam készíteni csak - #2 - és a múltkor is hagytuk állni egy kicsit főzés után a lábasban, amíg meg is szilárdult a kása, így most direkt hagytuk, egész éjjel lábasban - tán túl sok ideig? Biztosan tovább, mint a múltkor #3 változás - és bár többé-kevésbé meg is szilárdult, de nem egységesen, fura módon, ami már aggasztott, de pláne fadeszkára kiborítva eléggé szétesett :O - ami lehet persze csak kinézetbeli bukás, de az persze nem lényeg, pláne amióta ismerem a Chokito szlogenjét, h ronda, de finom :) - ám a kóstolás pánik még mindig: kesernyés mellékíz... :O


Megromlott tán éjjel a lábasban? Bepállott...?


Vagy tán csak nem főtt meg rendesen...?


Nem is mindenhol kesernyés amúgy, de így is most vitatkozunk a kedvessel, mert szerinte semmi baja és egy hűvös téli éjszaka alatt nem romlik meg és tovább főzni. Azt is mondja, h ő magokat érez benne, azt meg én nem éreztem...


Szerintem meg ő nem ért hozzá, ő nem is értezte az ízkülönbséget, mert tán pont nem savanyú vagy keserű részt kóstolt, de most az a nagy kérdés, h vajon csak főtlen és azért kesernyés és szemcsés vagy tán tényleg megromlott az éjszaka alatt?


A hajdina büdösségére meg ő mondta, h a sütőben sült hajdinának tényleg számára is kellemetlen szaga van, de én csak főztem ezt, meg amúgy is biztos csak kis mennyiségű hajdina van benne, ha más nyelvekre nem is fordították le összetevőként...

2022. jan. 1. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van olaszul a hajdina?
2022. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem mintha a kérdésem szempontjából hasznos lenne a válaszod, meg egyáltalán kérdésre kérdéssel válaszolni is problémás, ráadásul a gt fordítója azt adta ki, ami a csomagolásra is van írva, íme mégis neked: grano saraceno


És továbbra is választ várok arra a kérdésemre, hogy vajon főtlen vagy romlott a kesernyés mellékízű polenta, ami bár tényleg új kérdés, mégis érdekel, hogy kidobjam vagy újra tűzre tegyem.

2022. jan. 1. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!