Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hagyományos kotyogós káfőzőn...

Hagyományos kotyogós káfőzőn mièrt ègett gumi ízű a kávè?

Figyelt kérdés
A kávèfőző szinte zsír új. Nincs megègve a gumi.
2022. jan. 5. 00:45
 1/7 Minatoya-chan válasza:
90%

Ha nincs megégve a gumi, akkor javaslom, hogy ecetes, szódabikarbónás vízzel főzd ki.

Továbbá csak akkora lánggal főzd a kávéidat, ami jóval kisebb, mint a kávéfőző alja. Szóval csak kis lángon.

Még azt is megteheted, hogy ezek mellett veszel bele új gumit, mert lehet, hogy selejtes ami benne van.


Ha ezek egyike sem működik, akkor nincs több ötletem.

2022. jan. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Isti22 ***** válasza:
88%

+1


Ha kész a kávé, vedd le azonnal a tűzről.

2022. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
lehet, hogy a kávé nem túl jó minőségű. egyébként ami még jót tesz, hogy nem hideg, hanem meleg vizet teszel bele, amennyire meleg jön a csapból, így gyorsabban fő le a kávé és nem égeti szét az őrleményt.
2022. jan. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Az is lehet, hogy túl nagy szemcsemèretű kàvèt iszol.
2022. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jacobs Meridot iszunk èvek óta..

Igen,nekem is eszembe volt,hogy talán a kávè most nem jó,,ezèrt odaadtam a szüleimnek a kávèt, nekik még nagyon finom..pedig ők is ugyanolyan kávèfőzőt használnak mert egyszerre vettük.

2022. jan. 5. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Túltoltad a gázt. Vagy valaki aki elsunnyogta... Gázon főzöd? Tegyél alá egy vaslapot. Ne lyukasat, csak sima teli vaslapot. Sajnos akkorát nem árulnak ami a kávéfőző alá pont jó lenne, csak nagyobbat, vagy lyukasat, aminek megint kb. semmi értelme.
2022. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néha a gumi is elfárad. Egyszer jóárasan vettem ötöt a szarvasiba, az utolsó már a csomagolásban meg volt folyva, és persze jött is belőle az úszósapka szag rendesen :)
2022. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!