Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a garnélarákot? Mi a kedvenc receptetek vele?

Figyelt kérdés
Szeretném megismerni mint alapanyagot, még sose kóstoltam. Úgy gondoltam, hogy hollandi mártásos spárgát csinálok hozzá, a rákot hogyan készítsem, ízesítsem?
2015. máj. 27. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. megfőzzük és saliba tesszük (paradicsom, joghurt+fűszerek, paprika, gomba)

2. kis olívaolajon megsütjük és joghurtos-fokhagymás szószba mártogatjuk

2015. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem túlcifrázni, mert imádom az ízét, és szeretem ha roppanósra megvan sütve, tehát csak olívaolajban bepácolom rozmaringgal és fokhagymával, majd hirtelen megsütöm serpenyőben ugyanazon az olajon. Nekem kicsit drága anyag, főleg ha az óriás garnéláról beszélünk, tehát a következőképpen szoktam még felhasználni, hogy laktató is legyen:

Egyéb vegyes tenger gyümölcseit feldobom hagymán és átfuttatom. A vegyes tényleg lehet bármi, amiből épp több van, van úgy hogy kagylóból lehet olcsóbbat kapni, de volt hogy olajban kaptam polipot és tintahalat. Nem úgy kell elképzelni, mint az olajos hal, szinte ízetlen, de azonnal fogyasztható az üvegből, no én ezt is bele öntöttem, a saját olajával együtt és azt futtattam meg hagymával. Egy külön kis lábosban lepirítottam nagyon kevés olajon a sűrített paradicsomot. Igen, jól olvasod, lepirítottam, ezt egy profi éttermes ismerősömtől tanultam ,hogy ha a paradicsompürét lepirítod, nem lesz savas az étel. Ízesítettem sóval, borssal, oreganoval, esetleg fokhagymával. Majd ezt hozzákevertem a már kissé megpárolt tenger gyümölcseihez, és még kicsit összeforraltam. Majd jöhet a korona, az óriás garnéla.

A fent említett módom csak megpirítom a fent említett módon tiszta olajban, tiszta serpenyőben.

Nem említettem, de ez idő alatt már megfőtt a penne tészta. Tálalásnál a pennére ráhalmozod és elteríted a paradicsomos vegyes tengergyümölcseit, majd gyönyörűen koszorú alakba a tetejére ráhelyezed a frissen pirult forró garnélákat. Gusztusos, és csodás ízkavalkád lesz belőle, külön kijönnek az ízek. Számomra főleg fontos, hogy a rák íze kiemelkedjen, mert nagyon szeretem, és nekem ez a recept vált be úgy, hogy közben bőséges legyen a lakoma. Ha van merszed, vegyél olyan garnélát ami nincs letisztítva. Csak le kell forrázni, és úgy leszedni az ehető részéről a páncélt, a csápok, lábak, szemek maradnak. Ezt ugyanúgy megsütöd, és úgy helyezed rá feltétnek. Relatív, hogy guszta vagy sem, nekem az volt.

2015. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2. voltam. kihagytam, hogy a pácolásba citromlé is dukál. Bár én zöld citrom port szoktam ilyenhez használni, de nem tudom hogy itthon lehet-e ilyent kapni, mert én az ilyeneket Németországban szereztem be. Minden esetre a citrom fanyarsága szerintem jól megy hozzá valamilyen formában. Esetleg lehet rá utólag is csepegtetni, de inkább kóstold meg előbb.
2015. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Picit megsütöm, majd hozzáadom valamilyen fagyasztott zöldségkeverékhez, és megpárolom őket, vagy avokádókrémet csinálok hozzá és mártogatom.
2015. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nyársat szoktam csinálni...egyszer Bécsben ettem ilyen garnéla nyársat, hát az nagyon ízlett...


Különbözően ízesítem őket...csilist, zölfűszerest, borsost...serpenyőben sütöm, fokhagymaszószt készítek hozzájuk....


És néha készítek thai ráklevest, azt már az apróbbakból.

2015. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem, néha készítek egyszerű majonézes krumplit (hagymával), ahhoz keverem.
2015. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!