Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a kedvenc csirkehúsból...

Mi a kedvenc csirkehúsból készült ételetek? Receptet is küldhettek közzá (köszönöm)?

Figyelt kérdés

2014. aug. 30. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bakonyi csirkecombok.
2014. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a mátrai(kárpáti) borzas. És még a gombás-tejszínes csirkemell.
2014. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokszor eszünk csirkét, de igazából nincs konkrét neve, mert mi ízlésünknek megfelelően csináljuk, de leírok pár kedvencemet. A csirke ételeket mi neveztük el.

1. Tortillás csirke:

Csirkemellet hosszúkásan feldarabolom, olajban megsütöm. Fűszerezem mindenféle finom fűszerekkel (amiket szeretsz, pl: só, bors, korma stb) . Ha mesült a csirke falatok, akkor jön a pakolás.

Tortilla lapra teszek saláta levelet, majd rá egy kis adag csirkefalatkákat, paradicsomot, ha van uborkát, és a tetejére ki milyen szószt akar. Én magamnak mindig majonézt adok, de a párom és a fiam csípős szószokat nyomnak rá. Ha megvan, szépen feltekerem, és már ehető is.

2 tortilla étel bőven elég egy ebédre, mert laktató.


Vagy ott van a spanyolos csirkém:

csirkemellett megsütök egészben. A legjobb ha sütőzacskóban sütöd meg. Én mindig sütőzacskóban csinálom, így a a zacskóba a csirkemell mellé csak kis vajat teszek. Amikor szépen megsült a csirke, akkor kiveszem a zacskóból, majd továbbra is a tepsiben hagyva a csirkemelleket, körbeöntöm üveges spanyol szósszal. Mi ezt a szószt nagyon szeretjük, de lehet bármilyen szószt önteni. (Lidl-ben kapható, olcsó) A spanyol szósz után a csirkemellekre ráreszelek egy csomó sajtot. Ha ez megvan szépen vissza a sütőbe annyi időre, amíg a sajt teljesen ráolvad a csirkemellre.

Ha kész, akkor speciális krumplipürével lehet tálalni. Mellé lehet enni savanyúságot, vagy salátát, vagy uborkát.

A speciális krumplipüre:

A főt krumplit (vagy porformájában készült krumplipüré) forró vízzel, tejjel, vajjal, jól összekeverve, majd folyamatos keverés mellett, teszek bele, egy jó nagy kanálnyi tejfölt, amitől olyan krémes lesz. Majd amikor már nem darabos, akkor reszelek bele sajtot is.

Isteni finom..(csak ne sózzátok el)

Hát mi ilyesmiket csinálunk ha csirkét eszünk.. Finom

2014. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rántott csirkemell.
2014. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most a legújabb kedvenc a vallée d'auge módra elkészített csirkecombok. Kakukkfű, gomba, alma, tejszín, mmm
2014. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mézes-mustáros csirkemell

bors-pici chili és szójaszóssz rá és így serpenyőben megcsinálva, majd tortillába rakva zöldséggel

Brassói csirkemellbő (nem kérek kommenteket rá, nem száraz)

2014. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hú #5, ilyet én is kérek!


[link] és [link]

2014. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajtos-tejfölös csirkemell
2014. szept. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illatos csirke. Mondjuk ez az utolsó lehet, hogy kutya volt... ilyen rosszat még nem ettem soha.
2014. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!