Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem fog bepenészedni a házi...

Zita1993 kérdése:

Nem fog bepenészedni a házi tészta ha friss spenóttal ízesítem?

Figyelt kérdés
Zöld tésztát szeretnék készíteni. Úgy gondoltam spenótot aprítok bele, de aggódom, hogy esetleg száradás után bepenészedik idővel. Olvastam, hogy valaki cékla levet, fokhagymát, paradicsomlevet is tesz bele. Nem lesz ezeknek bajuk később?

2022. febr. 2. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyet készen is lehet kapni, szerintem megfelelő kiszárítás esetén nem penészedik.
2022. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te is írod szépen, hogy KISZÁRÍTOD a tésztát. Hogy lenne baja a száraz tésztának, ha szellőző, száraz helyen tartod?!
2022. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aprítsd a spenótot, hanem egészen finomra turmixold. Ha a spenótos gyúrt tésztát felmetéled és ugyanúgy megszárad mint szokott - akkor ugyanúgy nem penészedik meg, mintha nem lenne benne spenót. [A gyári, jól kiszárított száraztészta légmentesen van becsomagolva - és az sem penészedik meg. Ha szellőzik, ha nem. A lényeg, hogy a készítés után rendesen megszáradjon...]
2022. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Akár egy hónapig is eláll.
2022. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Ha csak a szín miatt raknál bele spenótot, akkor miért nem veszel ételfestéket? Olyan kis üvegekben lehet kapni mint az aromát, egyenletes színt ad és nem kell vele pancsolnod (meg aggódnod!)

Aztán amikor kifőzöd, úgy ízesíted ahogy akarod, akár spenóttal is!

2022. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
5-ös: ez aztán az "okos" ötlet! Természetes élelmiszer helyett tegyen bele valami vegyszert, ami legalább ártalmas is az egészségre, ahelyett, hogy normálisat készítene!
2022. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!