Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Legutóbb, amikor marhalábszárb...

Legutóbb, amikor marhalábszárból pörköltet főztem, csak vörösborral locsolgattam (vízzel egyáltalán nem). Egyik érzékenyebb fogyasztó szerint kesernyés lett a pörkölt. Lehetett a csak vörösbortól (?)

Figyelt kérdés
2022. febr. 24. 15:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Úgy szokta írni a recept hogy a vége felé víz helyett lehet egy kis vörösbort.... Talán egy kevés nem árt neki inkább csak javít rajta.... Szerintem régebben amikor nem akartam hogy nagyon jó legyen és nem raktam bele sok vörösbort hanem csak annyit amennyit a recept írt azért lett olyan nagyon finom
2022. febr. 25. 21:33
 12/14 A kérdező kommentje:
A magamfajta idősödő férfi mint viszonylag új szakács legalábbis nem régi... Hajlamos arra hogy túlzásokba essen.... Szoktam így lenni a pirospaprikával is. Lehet hogy most a paprika is sok lett de a bor az biztosan sok lett
2022. febr. 25. 21:34
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A vörösbort is tekintheted egyfajta fűszernek a marhapörköltben, ami kis mennyiségben javít az ételen, de túladagolva elronthatja azt.

A csersav a vörösborban festékanyagként is szerepet kap, az íze ott csak fanyar, az alkohol (és a borász) kordában tartja, de ha vízben feloldod, a mértéktől függően egyre több keserűséget viszel az ételbe.

A tea is a csersavtól lesz keserű, citrommal, cukorral ellensúlyozzák, a cukros-boros marhapörlölttel viszont nem biztos, hogy sikert aratnál :-)

Ahogy a sónak is megvan a szükséges és a maximális mértéke, úgy a vörösbornak is, sőt az utóbbi nem is létfontosságú, pohárból kortyolgatva is mehet a pörkölt mellé.

2022. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 26. 03:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!