Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Húsvétra milyen sonkát (sonkaf...

Húsvétra milyen sonkát (sonkafélét) szoktatok venni? És hol?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban csak a békebeli kötözöttsonkák voltak, most pedig olyan sokféle (csülök, tarja, lapocka, stb) van a választékban, hogy elvesztem közöttük. Tavaly egy ritka mócsingos lapockát sikerült kifognom, a macska se ette meg. (Utólag jöttem rá, hogy főzni sem kellett volna)

Keresnék valamit a húsvéti asztalra, amit előtte megfőznék, és utána szépen szeletelhető. Köszönöm.

62/F, nem vagyok gyakorlott szakács



2022. márc. 31. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Sertéscombból készült sonkát vegyél. Néha olyan néven árulják - frikkandó sonka.
2022. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Hentesnél veszek füstölt csülköt, ez olyan közepesen füstölt, nem túl sós, de azért finom.
2022. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Maszek hentesnél rendesen füstölt sonkát.
2022. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül élek és már nem kísérletezem.

Megveszem a hentesnél a 30-40 dkg főtt, szeletelt, füstölt tarját, aminek nagy előnye, hogy látom milyen belülről és ezzel el van intézve. Vajas kaláccsal, tormával, főtt tojással tökéletes.

Majd te is rájössz egyszer!:)

2022. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4, igazad lehet :)

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2022. márc. 31. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Hentesnél, hagyományos eljárással készült combsonkát.
2022. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fricandó,füstölt,főtt,nagyon szépen lehet szelni.
2022. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!