Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tehéntejjel már nem készítenek...

Tehéntejjel már nem készítenek turmixot, smoothie-t, tejes italokat?

Figyelt kérdés
Minden receptnél azt írják, hogy rizstejet, mandulatejet, stb. adjunk a többi hozzávalóhoz. Az állati tej valóban rosszabb eredményt ad, vagy csak divatból tekintik alapértelmezettnek a növényi italokat? Tudtommal ha valaki nem vegán, nincs laktózintoleranciája, nyugodt szívvel fogyaszthat bármit.
2022. máj. 23. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De
2022. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
De és ha te iszol tejet, akkor nyugodtan tegyél bele azt a növényi tej helyett, semmivel se lesz rosszabb a végeredmény. Lehet az illető, aki azt a receptet kiírta nem fogyasztja és azért így írta, de ez nem jelenti, hogy csak így lehetne megcsinálni.
2022. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%

Tej? Én inkább hanyagolnám, növényi sz*ros változataival együtt:


[link]

2022. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok vegán, nincs intoleranciám vagy allergiám, mégis brutál hasmenésem lesz a tejtől. Szóval nem feltétlenül ihatja bárki.

Amúgy meg sok növényi tej szimplán finomabb a tehéntejnél, pl. a csokis kókuszos alpro-ból készült banánturmix isteni. 😋


A fő kérdésedre válaszolva: de, készítenek.

2022. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: önmagában a tejet nem szeretem, meg alapvetően azt vallom, hogy a kisbabák itala, addig van rá szükség, amíg nem tudunk megrágni és megemészteni más dolgokat. Viszont a finom sajtokat, túrós, tejfölös ételeket imádom, és a kérdésben említett italok sem ízlenek mondjuk sima vízzel vagy gyümölcslével.
2022. máj. 23. 13:41
 6/8 anonim válasza:
100%
De biztos, csak az drágább.
2022. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon kedvelem a tejtermékeket minden formában.

Turmixot mindig tehéntejjel csinálom. Szoktam banán, őszibarack, málna, szeder, sárgadinnye, eper... turmixokat csinálni.

Valószínűleg a vegánok, és a laktóz/tejfehérje érzékenyek miatt írják oda, hogy lehet növényi tejjel is készíteni, de hagyományos állati tejjel is megfelelő lesz az ízvilág.

Egyetértek, hogy vízzel nem az igazi, legfeljebb, ha jégkását csinálsz belőle. Olyan, mintha egy sűrű szörpöt innál. A tej sokkal lágyabb, krémesebb ízt ad a gyümölcs-turmixoknak.

Zöldségturmixot még nem próbáltam. Azt viszont biztosan vízzel csinálnám.

2022. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg vagy tejel vagy Pl:almalével csinálom a smootit .
2022. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!