Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen egyszer használatos...

Milyen egyszer használatos papíron vághatok? Hol lehet olyat szerezni?

Figyelt kérdés

Vágódeszkán szoktam vágni, szeletelni az ételeket, de az a bajom, hogy gyakran csinálom és keveset, ezért mindig piszkos és nem győzöm állandóan lemosni, aztán pedig a piszkos deszkán nem tudok újból vágni.


Ezek miatt arra gondoltam, hogy nekem olyasvalami lenne a legpraktikusabb, amit rátehetnék a deszkára, steril tiszta papír lenne és azon vághatnék, aztán használat után eldobom. Így mindig könnyedén higiénikus körülmények között, tiszta felületen vághatnék, és nem kellene semmit tenni utána csak kidobni a papírt.


Szerintem már láttam ilyesmit valahol, csak nem tudom, mi a neve és hogy kereshetnék rá.



2022. jún. 10. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mibe kerül lemosni a deszkát? 10 mp.
2022. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aki nem annyira alapos, annak lehet, hogy annyi. Én még 1 perc mosás után is érzem az előző menü szagát rajta.
2022. jún. 10. 20:24
 3/18 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy még meg sem szárad és már megint vágni kell rajta. De nem is ez volt a kérdés, szóval felesleges firtatni.
2022. jún. 10. 20:25
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél sütőpapírt.

Deca kés át fogja vágni azt is...


Vagy vegyel még 2-3 deszkat. Filleres áru.

2022. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ja gondoltam hogy többet veszek, mert kettő kevés, de az a baj, hogy utána úgy is le kell mindet mosni és az csak sok teendő. Mosogatógépbe sajnos nem ajánlott betenni, mert fa.

Van esetleg olyan, amit be lehet tenni? Az még egy nagyon jó megoldás lenne...

De a sütőpapír jól hangzik.

2022. jún. 10. 20:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem a dilemmát, én kézi mosás után beteszem a mikroba, egy plusz körre a baciknak, egyebeknek. Egyébként mosogatógépet használok, nagyon lassan nyirja a deszkát. Szerintem vegyél 4-5 darabot, több méretben, az talán elég lesz. Létezik egyébként üvegbol is, ami a te általad írt problémara megoldás, cserébe kinyirja a késeket...
2022. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 darab van, az egyik pékárunak - azt nem szoktam minden alkalom után elmosni, max. leöblítem -, egy a zöldségeknek - azon elfér egymás után a répa, saláta, uborka, stb, és csak utána mosogatom -, és egy a húsoknak. Na azt sikálni szoktam, ha kell még gyorsan aznapra, de simán beteszem a mosogatógépbe is. Volt, ami deszka kettérepedt és volt, ami évekig bírta.

Szerintem is vegyél többet, max. 1-2 elreped a gépben, de kevesebbe kerül, és kevésbé környezetszennyező, mint a papír.

2022. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán beteszem a mosogatógépbe. Semmi baja. Bükkfadeszkák.
2022. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hahó, környezetvédelem, mint olyan? Oké, nem ezen fog múlni a világ sorsa, de attól ez még nettó pazarlás és szemétgyártás.


Ami neked kell, az:

1. Két deszka. Egy a zöldségeknek, egy a húsoknak.

2. Egyszerre letudni a vágást, akár előre is. Mondjuk eleve nem értem, hogy lehet egy nap háromnál többször vagdalni, de ez már nem az én dolgom.

3. Kicsit vissza kell venni a tisztaságmániából. A húsos deszkát nyers hús után valóban el kell mosni kivétel nélkül, de minden más esetben elég naponta egyszer alaposnak lenni, a többi alkalommal pedig csak áttörölni.

2022. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nemcsak vágni szoktam a deszkán, de arra teszem rá a frissen megsütött húst tartalmazó 200 fokos tepsit is, hogy ne a konyhabútoron tegyen kárt a forrósága, csak ugye annak az alja előtte már mindenhez hozzáért aztán azt teszem rá a deszkára és az olyan lesz tőle. Utána azon már nem higiénikus vágni - megint le kéne mosni.
2022. jún. 10. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!