Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi majonéz tippek? oliva...

Házi majonéz tippek? oliva olajjal probaltam, egy egesz tojas 2 sargaja, kis mustar so bors. Inkabb habos lett mint majonez allagu. kb 2 deci olajat tettem bele. Tanacsok?

Figyelt kérdés
nem botmixerrel hanem sima mixerrel csinaltam, amivel a habtejszint szokas, lehet ez a baj?

2022. jún. 19. 22:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

"mondjuk minden második videóban ottvolt egy egész tojás is, a sárgáják mellett"

Hazudsz. Senki nem csinálja egész tojással a majonézt.

2022. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is hazudsz, nem akarod beismerni, milyen óriásit tévedtél. A hibával sosincs baj, bárkivel előfordul, hogy benéz valamit. De amikor elkezdesz magyarázkodni, sőt, már-már támadni, hogy dehát minden második videóban egész tojásból csinálják, maxi gáz.


Én most a youtube-on végignéztem az első 10 majonéz készítő videót, sehol nincs fehérje.

2022. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy hazudik, sok egész tojásos recept van. Tessek, itt van példának kettő.

[link]


[link]

2022. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

Hát jó nagy marhaság.


A majonéz sárgájából készül. Pont.


Most rákerestem, több esetben írják, hogy az egész tojásos verzió könnyű, habos "majonézt" eredményez.

Számomra a majonéz nem habos. Az egy sűrű, tömény mártás.

2022. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Csak tojássáegája! A fehérje perszw hogy habosodik.

Egy sárgájához pici só, bors, és összesen 1.8-2dl olaj (apránként). Olivával is mukodik

2022. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

#13: mindent elhiszel, amit a youtube-on találsz???


Tele van fake baromságokkal, légyszi, vedd elő a kritikai érzékedet és kellő szkepticizmust.


A majonéz per defintionem tojásSÁRGÁJÁBÓl készül.


Lehet próbálkozni kféle ócsításokkal, de olyan is lesz....


A fehérje nem kell ahhoz, hogy a szükséges emulzió létrejöjjön. Sőt, csak akadályozza.

2022. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

16!


Csupán arra reagáltam, hogy a 11 és a 12 azt írta, hazudik a kérdező, nincs egész tojásos recept. De, van. Sok van.

Tanultam etelkeszitest, tudom hogyan készül alapesetben a majonéz, tudom hogy nem kell bele tojásfehérje. De azt is tudom, hogy a főzés alapja a kreatív gondolkodás, az ízlés pedig egyéni.

2022. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17 es koszonom :D azert ez eleg kemeny hogy egy recepten ennyire eldurannak nehanyan es ilyen askalodas megy hogy "hazudsz" erre annyit tudok mondani max h szanalmas :DD kb 5 videot betudnek linkelni, de nemfogom magam lejaratni par rosszindulatu emberke elott :D a segito jellegu hozzaszolasokat nagyon koszonom, aki meg idejott karogni ertelmes valasz helyett az megbaszodhat nyugodtan :)
2022. jún. 20. 17:53
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

A tisztességes majonéz csak olaj és tojássárgája. Nálam 1 tojássárgájára 1 dl étolaj, nem több, mert minek.


Ha már más is van benne akkor az majonézmártás, mint az aioli meg a többi.

A bóti pedig egy istenverte ipari hulladék. Semmi köze a majonézhez.

2022. jún. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!