Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet egészségesebben,...

Mivel lehet egészségesebben, de finoman panírozni a karajt?

Figyelt kérdés
Aki csinált már rántott húst nem hagyományosan panírozva, annak mi vált be liszt és morzsa helyett, ami finom is, de egészséges?

2022. aug. 3. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Teljes kiorlesu liszt es teljes kiorlesu morzsa

A dieta sikere azon all hogy ne bo olajban susd meg, csak spricceld le olajban es sutoben susd, feluton megforgatva

2022. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: tepsiben szoktam sütni kevés olajjal bespriccelve, viszont a teljes kiőrlésű nekem nem ízlett.


Más ötlet? Ami nem liszt...

2022. aug. 3. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem attól a kevés kis liszttől maradsz elhízott. Csináld a szokott módon nyuguodtan, nem ezen múlik!
2022. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak tojás és reszelt füstölt sajtba forgatva.
2022. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Bár meg nem próbáltam, de van egy csomó Liszt fajta, Ami növényből készül, pl csicseri Liszt, hajdina Liszt… :) Lehet érdemes kipróbálni, nekem ez jutott most eszembe :)


Másrészt akar kiszaritod a teljes kiőrlésű zsomit, és ledaralod :) mi anno otthon magunk készítettük mindig a zsömle morzsat, most újra kedvem lett:)

2022. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha sütőben csinálod már jó, hogy nem úszik az olajban, ha ennél egészségesebben akarod enni, akkor edd salátával, vagy zöldségekkel, a bunda részletkérdés.

A morzsába lehet szezámmagot, lenmagot de akár dióféléket, reszelt sajtot is keverni, vagy corn flakest használni morzsa helyett. Liszt/tojás helyett lehet joghurtos fűszeres pácot csinálni, utána a ropogós részbe forgatni.

2022. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Eleve a panír helyett ha grillezel, azzal jobban jársz. Én legalábbis igyekszem nem pocsékká tenni az ételeket, hanem eleve a könnyebb opciót választom.



Airfryer mondjuk kiiktatja az olajat a képből, ami több kalória mint a liszt.



Attól, hogy egy alternatív lisztet teszel rá, még nem feltétlen lesz könnyebb. Olvass utána az adott terméknek.



A tojás sárgája az amit ki lehet még venni a képből. Pantírozd csak fehérjével.

2022. aug. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a 3mas írja. Ha eszel mellé lassú felszivódású szénhjdrátot meg zöldséget akkor pont ugyanolyan egeszséges mint teljes kiorlesubok
2022. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Ezt ne vedd rossz néven, de szerintem az egészet újra kéne tervezni.



Kezdjük ott, hogy a sertéskaraj eleve nem egy diétás étel. Erre jön rá a panír meg az olaj...


Nem bacogatásból, de ezen sokat változtatni, hogy finom és egészséges is legyen...hát nem tom úgy az egész nem az igazi?



Proteinnek ajánlanám neked a bőr nélküli csirke húst, a steaket, a bőr nélküli halat, hüvelyeseket.


Panírozás helyett grillezz, párolj, sütőben süss.



Az, hogy a lisztet kiveszed a képből, kb olyan mintha kérnél egy coke zerós dupla rumoskólát. A coke zero nem.fog segíteni azon, hogy az ital másik fele gyakorlatilag csak cukor.

2022. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!


A joghurtos pác és a cornflakes panír nagyon bejött! Még jobb is, mint a hagyományos, úgyhogy a 6-os válaszolónak ezer köszönet és hála, isteni lett liszt-tojás-morzsa nélkül!! :)

2022. aug. 4. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!