Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért nem szívta be magát a...

P.O.C. kérdése:

Miért nem szívta be magát a lapka a befőttjeimen?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok a befőtt készítést illetően. Csináltam sárga barack, most meg körte befőttöt. A lapka új és alá celofánt kockákat is raktam. Mégis csak az egyharmada lett vákumos. Ez most azt jelenti hogy a többi meg fog romlani? Befőzés után fejre állítottam pár percre, nem folyt egy se. Egy napot voltak utána száraz dunsztba.

2022. szept. 11. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Új, soha nem használt, hibátlan kupakok alá minek kell celofán?

Ezt soha nem értettem!

Valaki kitalálta, mert ő a “precíz asszony” a többi meg megy utána…

Öreganyámnak voltak agyonhasznált, többszörösen feszegetett, itt-ott rozsdás kupakjai, na ott jogos volt, egyébként nem.

Soha nem teszek celofánt, sőt, tartósítószert sem használok, csak 15-20 percre fejre fordítom és megy a helyére a polcra, semmi dunsztolgatás.

Mindegyik beszívódik a forró anyagtól, ha jól van ráhúzva, mert ez fizika és még nem romlott meg semmim.

Nem tudok neked jósolni, hogy mi lesz nálad az eredmény, lehet a kupak alatt a celofán homorú és minden jól sikerült, …reméljük!

2022. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a celofan, amiatt nem tudott kialakulni a vakuum.
2022. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#1: en is ugyanígy csinalom. Teljesenbjól működik még 3-4 eves kupakokkal is.
2022. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megromlani.
2022. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2022. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Youtube -on láttam így (Szoky konyhája). De akkor leközelebb kihagyom. Csak édesanyámnak gyakran megrozsdásodott a lapka annó, ezért gondoltam hogy a celofánra. Amúgy van benne egy pici nátrium is a felöntőlében.

2022. szept. 11. 14:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan istenítik Szoky-t, számomra vállalhatatlan....


Rengeteg hülyeséget is mond/csinál... .

2022. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapka sérült, akkor rozsdásodik, ezért csak épeket szabadna használni. Viszont a celofán ezen nem segít, csak rosszabbul fog zárni a tetö.

Szoky meg legalább 50 évvel le van maradva, nem tudom, miért annyira felkapott.

2022. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7: Mik a legnagyobb hülyeségei amúgy?
2022. szept. 11. 16:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg zsiradékot használ, kifejezetten egészségtelenül föz, és rengeteg téves dolgot állít
2022. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!