Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért nem szívta be magát a...

P.O.C. kérdése:

Miért nem szívta be magát a lapka a befőttjeimen?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok a befőtt készítést illetően. Csináltam sárga barack, most meg körte befőttöt. A lapka új és alá celofánt kockákat is raktam. Mégis csak az egyharmada lett vákumos. Ez most azt jelenti hogy a többi meg fog romlani? Befőzés után fejre állítottam pár percre, nem folyt egy se. Egy napot voltak utána száraz dunsztba.

2022. szept. 11. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Legutóbb az árpagyöngyre (gersli) azt mondta, hogy burizs (hántolt búza).

Nem csak eltévesztette a nevet, hanem konkrétan nem ismerte a különbséget!😱

Pedig nagyon nem mindegy!

“…tegyetek bele árpagyöngyöt, más néven burizst vagy gerslit, ki hogyan nevezi…!)

Amikor hozzászólásban megírtuk neki, nem is válaszolt.

2022. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
11-es: én ugyan nem szeretem Szokyt, de a burizs sok helyen tényleg az árpagyöngy/gersli neve, pl. az Alföld déli részein. A hántolt búza ismeretlen volt ezeken a területeken, az árpa igen, amit tényleg burizsnek neveztek. Gondolom, ez tájszólás jellegü eltérés lehet.
2022. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Mennyire erősen csavartad rá a kupakokat?


Azt javaslom, ami nem lett vákuumos, azt használd el először.

2022. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát szerintem elég erősen sikerült.

Persze, mindenképp úgyis raktam őket sorba hogy a vákumosak hátul legyenek.

2022. szept. 12. 09:22
 15/15 anonim válasza:
a befőzési idő sem lényegtelen. egyszer mértem azt a víz hőfokot amiben az üvegek voltak, és mértem az üvegekben lévő víz hőfokát is. 20 celzius eltérés volt kb.25 perc után. namost egy 60 celzius fokos víznek nem sok a szívó ereje, nem nagyon tud kialakulni a vákum.
2022. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!