Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » El lehet rakni Csatos üvegbe...

El lehet rakni Csatos üvegbe főzött gyümölcsöt minden tartósítószer nélkül?

Figyelt kérdés

Pár éve azt csinálom, hogy fel szeletelem a gyümölcsöt, és cukor víz minden egyéb nélkül, csak a gyümölcsöt főzöm, azaz kicsit hagyom hogy összerogyjon, imádom ilyenkor az izét zabkásához, tejbegrízhez, mindenhez kb.

Ha ezt így elraknám Csatos üvegbe az mennyi ideig állna el? Sok helyen olvasom a cukor és tartósítószer nélkül raknak el a lekvárokat, ez így működhet? Barackot és körtét szeretnék elrakni, de ugye ez nem egy hagyományos lekvár lenne csak hogy gyümölcs megfőzve



#gyümölcs #Csatosuveg
2022. szept. 28. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

sima befőttes üvegbe már 3 éve így rakom el. egy-egy penészedik de az valószínűleg azért mert nem sterilizáltam még az elején. tavalytól iylen gondom nem volt

szóval ha az üvegeid tutira légmentesek akkor el tudod rakni. ha biztosra akarsz menni, akkor főzd tovább a gyümölcsöt minél kisebb nedvességtartalomig, illetve az üvegek tetejére szórj minimális nátrium benzoátot. egy zacskó párszáz ft és évekig elég - habár ez kimeríti tartósítószer fogalmát

2022. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Béla211 ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam elrakni, hogy kifőzöm az üveget vagyis sterilizálom. Bele teszem a megfőzött nyümölcspépet még forron száraz dunsztólás. És mikor kihültek a spájzba a tetejére fordítva teszem be így nekem egy sem szokot megromlani, ha ezt a folyamatot végig csinálom. Így szoktam nyáron lecsót is elteni.
2022. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Béla, te csatos, vagy befőttes üveget használsz?
2022. szept. 29. 23:23
 4/6 Béla211 ***** válasza:
100%
Befötes mivel olcsóbb, ha csatost használsz akkor van hozzá ilyen gumi gyűrű hogy légmentesen zárjon azt is sterilizáld.
2022. szept. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Béla211 ***** válasza:
100%
Ja meg ilyen 200g kis üvegekbe szoktam elrakni az ilyen lekvárokat. hogy, ha kibontom 2-3 napon belül elfogyjon és azt is hütőben tartom kibontás után.
2022. szept. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendes vagy, koszi a valaszokat
2022. okt. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!