Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kevert (egyensúly) süteménytés...

Kevert (egyensúly) süteménytésztába melyik módszerrel jobb a vaj bekeverése?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán különbség? Néhány recept úgy kezdődik, hogy a puha vajat kikeverjük a cukorral, utána megy bele a tojássárgája, aztán a liszt, majd a habbá vert fehérje.


Más receptnél meg piskóta módjára tojássárga-cukorral kikever, és a liszt+fehérjehab után csurgatják bele az _olvasztott_ vajat.


A végeredmény szempontjából van ennek jelentősége, vagy tökmindegy?



#egyensúlytészta
2022. okt. 3. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az elején van a vaj, porhanxosabb lesz.

De az egyensulytezstaban a vaj lenyege hogy tokoritse, tartast es szaftossagot adjon neki. Szoval en mindig a vegen szoktam.

Akkor sokkal levegosebb marad de megmarad a tartasa is es nem porlos

2022. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ilyen almás sütit akarok sütni

[link]


És ahogy nézegettem a hasonló recepteket, egyik-másiknál az utólagos olvasztott vajas megoldás volt. Ezért kezdtem el gondolkodni, hogy vajon melyik lehet a jobb.

Talán az lesz a megoldás, hogy kipróbálom mindkét eljárást. :)

2022. okt. 3. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Phu hát németül abszolút nem tudok. De szerintem a vegen csurgasd. Puhabb lesz.

Es tipp egy tapasztalt háziasszonytól, hogy mikor a gyümölcsöt a tetehere teszed, tedd nagyon sűrűn. Fog nòni a tészta, tehát kisülve picit hézagosabb lesz és ahogy érintkezik a tésztával, picit átveszi az ízt a tészta is ;)

2022. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szoktam ilyesmit csinálni egyébként, de teljesen másfajta az alaprecept. Annak túró van a tésztájában és nem kell habbá verni a fehérjét, És szeletekben van beletűzdelve az alma. De ez is olyan "körbenövős"... :)
2022. okt. 3. 15:40
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy találtam egy magyar nyelvű receptet is, na ő pont olvasztott vajjal csinálja.


[link]

2022. okt. 3. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!