Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha egy pörkölt lefagyasztott...

Ha egy pörkölt lefagyasztott állapotából kiolvad, és utána fel van forralva (főzve még egy fél órát)... Vissza szabad e fagyasztani?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2022. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Vissza.

Milliószor csináltam ételeket - akár csak 90 %-os készültségűre - amiket lefagyasztottam, készre főztem, majd a maradékot lefagyasztottam.

És még itt vagyunk.

Miért is kellett volna egy teljesen rendben levő főtt ételt kiönteni a kukába?

2022. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

"És még itt vagyunk."


Mert eddig szerencsétek volt.


"Miért is kellett volna egy teljesen rendben levő főtt ételt kiönteni a kukába?"


Dehogy kell kidobni, de illenék adagonként lefagyasztani.

2022. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Hökezelés után mindent le lehet fagyasztani, akkor is, ha elötte is volt már fagyasztva.

Amit nem javasolnak, hogy a kiolvasztott élelmiszert, úgy, ahogy van visszafagyassza valaki hökezelés (sötés, fözés, forralás) nélkül.

2022. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2022. nov. 12. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

"de illenék adagonként lefagyasztani"

#3-as, a kérdező nem ILLEMTANÁRT keres, hanem azt kérdezi, hogy hőkezelés után vissza SZABAD-E fagyasztani. És többen is mondják a tuttit, hogy hőkezelés és kihűtés után közvetlenül igenis vissza lehet tenni a fagyóba.

Nyilván porciózom én is, hárman vagyunk. De ha bebukik 3 nagyevő vendég és nem egy szokásos adagot olvasztok ki, hanem hármat, akkor az egy dolog. Ha a pörköltöt felrotyogtatom rendesen, és kimarad belőle, de aznap vagy másnap nincs kedve senkinek pörköltet enni újra, akkor nyilván lefagyasztom a maradékot újra, ha kihűlt.

2022. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is ismerem ezt a szabályt hogy És-sel nem.... És mégis szoktam így kezdeni mondatot mert én így érzem.... Az adott helyzetben

Nem is ritkán....

2022. nov. 16. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
9. Elég baj hogy már egy szabály áthágása is helyzetfüggő. Igen én is vétek hibát, de ekkorát talán még nem.
2022. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!