Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet mélyhűtőben lefagya...

Hogy lehet mélyhűtőben lefagyasztott ételt a leggyorsabban és a legbiztonságosabban leolvasztani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy béna kérdés, de tényleg nem tudom, bocsi, és mindenfélét olvastam már neten, egymásnak ellentmondókat is, pl. a mikróról, amit amúgy sem szívesen használok.

Anyatejet tudom, hogy forróvízbe kell tenni, ezt tettem műanyagdobozban lefagyasztott étellel is, amelyet aztán lábasban a fűtésre tettem, de közben olvastam azt, hogy a szobahőmérsékleten olvasztás nem jó, mert elszaporodnak a baktériumok. Logikusnak hangzik. Akkor csak hűtőben és időigényesen?

Hús-, tej- és gluténmentes, vegán ételről van szó, gomba sincs benne, tehát a külön figyelmeztetések erre nem relevánsak.



2023. jan. 17. 23:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
57%

Ti betegek vagytok, hány ilyen esetről hallottatok, hogy valaki listeriát meg mi kisfszomat nem kapott el a kiolvasztott kaja miatt? :D


De tudom tudom, fő a biztonság, éljétek az életeteket rettegve.

2023. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%
Az más kérdés, hogy nem zavarna-e, hogy hideg maradt. Én nem tudnám hidegen megenni, mindenképpen melegíteném.
2023. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%
Persze, a fél-1 perc mikró lzás elpusztítja a listeriat :D atya ég, egyéb marhaságot ki tudsz még találni? Persze, ha nem vagy terhes vagy gyerek, akkor marha jó érzés a szövődményeit átélni, biztos vigasztal majd a tudat, hogy jobban jártál, mintha elvetéltél volna ;)
2023. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
78%

23

Nem egyperces mikrózást írtam, hanem legalább 80 fokra való felmelegítést.

Neked fogalmad sincs alapvető tényekről a listeriával kapcsolatban (sem), a szövegértésed pedig 0.

Ha te mikrobiológus vagy, akkor én III. Károly, és májusban fognak megkoronázni.

2023. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%
És ezt miből következtetted ki barátom? teljesen életszerű, hogy a fagyasztott kaját te forralgatod, de tényleg :) ne beszélj már mellé, mert ez az elterelés most nagyon nem jött össze. Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne okoskodj
2023. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
10%
Vicces, mikor az újdonsült professzor, aki most hallott először a listeriáról és gyorsan ráguglizott, az ad tanacsot, leginkább ilyet: “ Egyébként a listeria az amúgy egészséges embereket csak kissé érinti, igazából inkább a terhes, vagy idős, vagy egyéb okból legyengült felnőtteket, és a gyerekeket veszélyezteti.”, meg hogy melegítsd a mikróba 80 fokra a kajat :D ne zavarjon, hogy a mikro egyenetlen hőt csinál, alkalmatlan arra a feladatra, amire te szánod, de se baj
2023. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok újdonsült professzor, csak egy practitioner nurse, aki specializálódott bizonyos fertőző betegségekre (a listeria nem úgy terjed emberről emberre, mint mondjuk az influenza, nem így fertőző, de hidd el, van rálátásom a dolgokra)


Csak szólok, hogy a mikróban akár teljes ételeket is meg lehet főzni, ha túllépsz a másfél perces módszeren. Talán olvasd el a használati utasítást, vagy kérj tanácsot a 6 éves Pistikétől a szomszédban.

2023. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

“ listeria nem úgy terjed emberről emberre, mint mondjuk az influenza, nem így fertőző, de hidd el, van rálátásom a dolgokra”


Bámulatos a felfedezésed, de hogy jön ez ide? Ha abszolút nem a szakmában dolgozol, még csak érintőlegesen sem, láthatóan nincs is meg a kellő tudásod hozzá, akkor minek okoskodsz bele? Kit érdekel, hogy te ápolóként hogy cserélsz ágytálat? Mert ide abszolút nem kapcsolódik, sem a mikróval kapcsolatos irreális elvárásaid sem. Menj és főzz vele egy nissines tésztát, nagy íz élmény lesz

2023. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

28-as, te vergődtél privátban, te írkáltál nekem, míg le nem tiltottalak. Példaul ilyeneket:


“ szóval szerinted ha leolvad, akkor hirtelen milliárdnyi vérfosást okozó baktérium lesz rajta, mert olyan ütemben szaporodásnak indulnak, mi? Eközben laborokban napokig, hetekig várják, hogy szaporodjanak a baktériumok, mert olyan lassú a folyamat. ”


Hagyj röhögjenek mások is, milyen buta vagy :) az obszcén kommenteidet inkább nem másolom be, elég hogy privátban beégtél

2023. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
Jah, és a moderátorok nem törölnek ok nélkül kommentet, sem akkor, ha egy ember bejelenti :) elhiszem, hogy vérig vagy sértve, mert a bugyuta kommented törölték, bármi is volt az, nem láttam, de szedd már össze magad!
2023. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!