Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Forró tea készítéséhez milyen...

Forró tea készítéséhez milyen kancsó a legbiztonságosabb? Baleset elkerülése szempontjából?

Figyelt kérdés
Tegnap teát főztem, ahogy minden reggel, a felforralt vizet az üvegkancsóba öntöttem, ahogy évek óta. Ezúttal viszont azonnal szétrobbant csúnyán leforrázva a teljes combomat. Ezt soha többet nem szeretném, szeretném kizárni ezt a kockázatot. Olvasgatva, azt találom, hogy a hőálló üvegkancsókkal is történtek ilyen vagy még durvább balesetek. Mi az amibe nyugodtan önthetek forró vizet? A fémkancsó (nem annyira szeretem), a műanyag? félek hogy leoldódik valami belőle a forró hatására, vagy a Tuperware, vagy a kerámia, vagy azzal is előfordulhat hgoy szétrobban a hő hatására? Vagy porcelán?

2015. jún. 2. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kerámia, az üveg is szétrobbanhat, ha nem hőálló.

Direkt olyat vegyél, ami hőálló.

Fémbe én sem szívesen tenném.

Műanyagból is biztosan van már olyan, amiből nem oldódik ki semmi sem. És az nem is robban szét. De nyilván abból is olyat kell választani, ami direkt erre van, nem egy sima vizes kancsót.

2015. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olyan történeteket olvastam az nlc fórumon és máshol is, ahogy a kifejezetten hőállónak árult kancsó robbant szét, és szenvedtek komoly sérüléseket! Az első gondolatom nekem is ez volt, már majdnem mentem venni... de ezért mégsem fogok!
2015. jún. 2. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem a piacon kell venni. Hanem valami normális helyen.

Én Kikában vettem. 5x elolvastam, hogy mi van ráírva, hogy tényleg hőálló-e :)

De akkor vegyél műanyagot, ha van olyan, ami erre a célra való.

Ha félsz, jó megoldás lehet, ha pl. a kancsót beleállítod a mosogatóba és úgy öntöd bele a vizet. Így ha valami történne (bár elvileg nem történhet) akkor nem rád megy közvetlenül a víz, hanem a mosogatóba.

2015. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor olyan kancsót vegyél, amit a kávéfőző gépekhez árulnak, az biztosan nem pattan el. Férjem egy kicsit lekoppintotta és széttört, úgyhogy pótolni kellett, az az egy vacak kancsó került majdnem 5000-be, de bírja a hőt, az biztos :) Hiperekben a gépek környékén találod a pótkancsókat.
2015. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tescóban vettem műanyag kancsót, bírja a forrót is :)
2015. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én az enyémet Ikeában vettem, nem piacon. Ilyeneket olvastam az nlc-n:" a hőálló kacsóval én úgy jártam, hogy kb. 5 hónap használat után megadta magát és amikor a teavízet (forrót beleöntöttem) akkor szétrobbant. Harmadfokú égéseim lettek ahová a forró víz folyt. Rohammentő vitt a kórházba. Azóta nem hiszek a hőálló üvegedényekben." "Ugyanígy jártam frown hangulatjel. Forró vizet öntöttem bele (én marha), szétrobbant, és a combomra folyt egy része. Lett egy 3 tenyérnyi égésem, foltokban harmadfokú. Rohantunk a kórházba.


Azóta nagyon vigyázok. Biztos, hogy én voltam a tudatlan, azt hittem kibírja a kancsó...hát nem."

2015. jún. 2. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Amit te vettél, az hőálló volt? És azért félsz, hogy másik hőálló is szétrobban?

Vagy nem volt hőálló? Csak mások leírása alapján félsz a hőállótól is?

2015. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az enyém nem volt hőálló, de ezt nem tudtam, nem figyeltem erre. Évek óta így használtam, rosszul. Ezután gondoltam hogy hőállót veszek, de mások leírása alapján azzal is járhatok így.
2015. jún. 2. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán az övüké sem volt igazi hőálló :)

Szerintem nem történhet ilyen, hiszen ilyenkor be is lehetne perelni a gyártót.

De akkor használj műanyagot.

2015. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hőálló teáskanna műanyag fogantyúja tört le, vagyis ettől esett le és tört szét a vízzel teli kancsó. Szerencsére az nem volt forró. Azóta csak egy vízforralóban melegítjük mindig a vizet az aktuális bögre teához. Vagy nagy ritkán fazékban főzök ha többet szeretnék egyszerre.
2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!