Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Turmixgépben mennyire lehet...

Turmixgépben mennyire lehet házilag mogyoróvajat csinálni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem fog menni.

Elvileg vannak olyan késes aprítók, amik képesek rá, de még nem volt szerencsém hozzá. Valószínűleg olyan nagyobb teljesítményű motorral szerelik, amit kevesen vesznek meg otthonra. Nekem egy közepes motorral szerelt turmixgépem van, ha pl joghurtba fagyos bogyós gyümölcsöt teszek, még sokszor azt is alig bírja. Valószínűleg ipari mennyiségben nem fogsz ilyesmit csinálni, úgyhogy talán olcsóbb, ha megveszed készen. Nem beszélve arról, hogy alig lehet kivakarni a kések közül és az edény belsejéből a masszát. Szóval vagy az időd megy el vele vagy sok megy a mosatlanba.

2023. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer csináltam kicsi késes aprítógéppel, az elég is volt, soha többé. Rengeteg macera van vele, a gépet nem tette ugyan tönkre (pedig olyan olcsóbb háztartási kategória, amiről az előttem szóló is írt), de nagyon körülményes, időigényes, pepecselős, nekem sem ízre, sem állagra nem volt olyan, mint a bolti mogyoróvaj, és mindent összevetve annyival nem jött ki olcsóbban, hogy megérte volna. Egynek jó volt kipróbálni, de maradok a boltinál.
2023. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Erősebb géppel simán. Ha sód mogyoróból csinálod pont olyan lesz, mint a kész bolti, nem is kell hozzá semmi. Semmi macera nincs vele.
2023. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Sósmogyoróból?! Ember...jó hogy nem mindjárt mogyorós pufiból.
2023. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Youtube-on van egy videó. Kb 8 perc. Mármint a videó annyi, amíg mutatják, hogy mit mancsol vele egy nő. Kb 10dkg mogyoró lehet, adagolja hozzá az olívaolajat is. Jónéhányszor belekotor, hogy ne a levegőben csápoljon a pengéje a gépnek. Aztán a végén már kész is a kb 3 evőkanálnyi. A többi meg vastagon rajta a turmix oldalán.
2023. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
#4: Ha fingod nincs a témáról, akkor minek szólsz hozzá?
2023. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell hozzáadni olajat, van a mogyoróban elég.
2023. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem azt írta, hogy kell, hanem hogy a videóban így csinálják. Értelmetlen dolognak tűnik ezzel tökölni, gondolom nem fogy annyi, mint dobozos tejből.
2023. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!