Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért ilyen ízű a kávém?

Miért ilyen ízű a kávém?

Figyelt kérdés

Alapprobléma: édeskés-gyümölcsös-savas ízvilágú a kávém, hol kevésbé - hol erőteljesebben, de folyamatosan érzem. Egyébként jó ízű, de nekem így túl tömény.


- mokkával (kotyogós) főzöm (bialetti)

- előmelegített (forralt) vizet használok

- magamnak őrlöm a kávét

- közepes lángot használok

- nem tömörítem a kávét

- szűrt vizet használok

- kísérleteztem már több/kevesebb vízzel/őrleménnyel és az a megfigyelésem, hogy kevesebb kávé esetén jobban előjött ez a savas-gyümölcsös íz

- próbáltam kevésbé előmelegített vizet használni, így tovább főztem de érezhetően égettebb volt a kávé íze

- 3 különböző kávéval is próbálkoztam


Laikusként az a tippem, hogy

1, nem találom el a kávé/víz arányát. Olvastam olyat, hogy 1L/200g, de ezzel az aránnyal képtelenség lefőzni, mert túl hamar elfő a víz (1 személyes főzőm van)

2, túl gyorsan főzöm a kávét és nincs ideje az aromáknak kifőnie. Felrakástól számítva kb 90s alatt kész egyébként.


Ötletek?



2023. márc. 14. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Akkor ne igyad.
2023. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 a családod biztosan mosolyog a vicceiden kedvességből, de attól még nem vagy vicces :((


#2 köszönöm, ötletnek ötlet, csak nem az volt a kérdés, hogy igyak -e továbbra is kávét

2023. márc. 14. 17:39
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem ízlik a kávé, akkor nem neked való.

Igyál egy sört.

2023. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kávé fajtája és pörkölése is meghatározza az ízét. Vannak gyümölcsös ízű kávék is, nem csak a klasszikus keserű, csokis kávék.
2023. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#5


Ízlik a kávé, évek óta kávézom. A mokkát ajándékba kaptam és szeretnék vele számomra elfogadható ízű kávét fogyasztani és nem, az nem válasz, hogy a "kotyogóssal" ezt lehet kihozni, mert ittam már isteni kávékkal kotyogóssal másutt, így ebben az esetben valószínűleg az én nem hozzáértésem fajsúlyosabb. Ezért jöttem tanácsokért, ötletekért, hogy tudjak fejlődni, jobb kávét készíteni.

De eddig csak botokkal beszélgetek.

2023. márc. 14. 17:49
 6/13 A kérdező kommentje:
#6 Ezzel teljes mértékben egyetértek, de ahogy írtam, 3 különböző kávét is megpróbáltam már és ez a savas-gyümölcsös jegy mindegyik esetben előjött, főleg az első kortyoknál. Olyan, mintha ugyanazt a kávét innám. Ezért gondolom, hogy én hibázok.
2023. márc. 14. 17:56
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Ezek a kotyogósok megégetik a kávét, én nem kisérleteznék vele.
2023. márc. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#9


Akkor volt égett íze, amikor nem előmelegített vízzel próbálkoztam, ez 1 db alkalom.

2023. márc. 14. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezt így nem lehet megmondani. Prohardveren van kezdő kávés topik, én ott kérnék elsősorban segítséget. Másodlagos információ forrás a Youtube szokott lenni.
2023. márc. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
21%
Vegyél egy rendes kávéfőzőt.
2023. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!