Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tyúktojást meg kell mosni...

A tyúktojást meg kell mosni felhasználás előtt? Amennyiben igen, van erre valami szabály, előírás vagy javaslat, hogy hogyan? Például hideg vagy meleg vízzel? Mosogatószerrel vagy fertőtlenítő hatású szerrel? Vagy csak vízzel?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 3. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy akarod, de csak közvetlenül a felhasználás előtt. Én sose szoktam.
2023. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

A tojásokat csak közvetlenül a felhasználás előtt javasolt lemosni, mivel ez a kutikulát – amely a héj és ez által a tojás belsejének védelmét szolgálja – károsíthatja. Inkább meleg vízzel érdemes, mert a hideg víz hatására a tojás belső tartalmának térfogata egy keveset csökken, ami enyhe vákuumot hoz létre, és ez a tojáshéj porózus szerkezetén keresztül "beszívhatja" a kívül esetleg rajta lévő mikroorganizmusokat.

Érdemes ügyelni sütéskor-főzéskor a hőkezelésre, ami legalább 2 percen át tartó 72°C-os maghőmérsékletet, vagy az étel minden pontján legalább 75°C-t biztosít.

2023. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Csak ha nyersen használjuk fel. Ha hőkezelem akkor nem szoktuk.
2023. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. ápr. 3. 17:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Mosószerrel ne, mert porózus a felülete. Én hőkezelés előtt is lemosom hideg vízzel, bár néha nem visz le mindent... Igyekszem a másik oldalán feltörni.
2023. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
engem zavarna hogy ugyanazon a lyukon jött ki mint a tyúkszar és olyan lehet a felülete, utána meg abban főzicskézem, ezért hideggel pár másodpercig leöblítem. viszont ez néha azt eredményezi hogy a forrásba lévő vízbe tett tojások könynebben megrepedezhetnek. de ez lehet csak azért fordul elő mert régi a tojás
2023. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
"viszont ez néha azt eredményezi hogy a forrásba lévő vízbe tett tojások könynebben megrepedezhetnek" Soha nem tesszük forrásban lévő vízbe a tojást főni.
2023. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
dehogynem. attól hogy te még nem tettél, más igen
2023. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindig forrásban lévő vízben főzzük, ugyanis onnan számítjuk a 2-4 percet keménységi foktól függően :D

Persze nem a hűtőből kivett tojást kell beletenni, mert akkor fixen szétreped.

2023. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Valóban a forrástól kezdve számítjuk a perceket, de nem a forró vízbe dobjuk bele a tojást! Hanem sima szobahőmérsékletű vízben tesszük fel főni.
2023. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!