Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy oldjam meg, hogy ne...

Hogy oldjam meg, hogy ne kelljen annyi ételt kidobni?

Figyelt kérdés
Két naponta főzök friss főtt ételt. Gyerekek egyik nap jó étvágyúak, másik nap kevésbé. Szülők,ti ezt hogy oldjátok meg?
2023. máj. 15. 21:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Fele annyit fözöl, akinek kevés, eszik utána zsíroskenyeret.
2023. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ételek amikből mást lehet csinálni. Pl chilis bab maradékból húsos sajtos pitét. Csirkepaprikásból hortobágyi palacsintát salátával
2023. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne főzz olyan nagy adagot. Nálunk is ez a probléma :)
2023. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Akkor főzz, amikor elfogy az elozo. Vagy pl ha elfogy a hus de marad rizs akkor kovetkezo etel legyen rakott zoldseg.


Vagy ha nokedli marad, tojasos nokedli.

Amugy meg en szerintem soha nem dobtam ki az etelt. Nem voltunk szegenyek de ugy nottem fel hogy amig van az elozobol, addig azt esszuk. Ha tul sok, fagyazstjuk. Ha 5en voltunk es 2 adag maradt az elozobol, mindig elobb a regi 2 adagot osztottuk ki es utana kezdtuk a frisset. Persze mindenki jobban szereti a frisset (mondjuk ha elotte rantott hus volt, utana sult brokkoli akkor nem biztos) viszont annyira alap volt hogy nem dobunk ki etelt hogy megettuk

2023. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

Én naponta főzök kis adagokat, így egyszerűbb is, és finomabb is.


A legtöbb étel, kivéve pl töltött káposztát, annyira nem finom már másnap.


Lehet én vagyok finnyás, de inkább töltök napi 25 percet a konyhában, csak ne kelljen a maradékokkal zsonglőrködni.

Ép elég a zöldségeket, gyümölcsöt, tejterméket úgy felhasználni, hogy ne romoljon meg, nem kell nekem dobozok tömkelege is.



Egy tál étel készül mindenkinek, ha nem ízlik, nem eszi meg, ha éhes még, egyen egy almát.

2023. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
59%

Öszintén szólva, ha ugyanazt kellene három napig ennem, a végén garantáltan inkább nem ennék, mint a soknapos maradékokat. Vannak olyan ételek, amik másnap még jó étvággyal megehetöek, de harmadnap már egyik sem.

Igazán nem értem ezt a fajta "spórolást", mert ezzel semmit nem spóról senki, csak föleg a gyerekek megutálnak egy csomó ételt. Nem annyira nagy munka naponta fél órát a konyhában tölteni és fözni frissen valamit, amit mindenki jó ízüen meg tud enni, ahelyett, hogy olyanokkal akarná valaki a családot etetni, amitöl már ránézetre is kevereg a gyomruk, mert addig kellett enni, amig már rosszul vannak töle.

2023. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nos, nagyon keveset főzök. Pl fél kg darált húsból bolognait mégsem fogy el. 1,5 éves fiú,4 éves kislány mellett. Nem esszük addig amíg van,mert én sem kívánom 3.-ik nap ugyanazt enni, gyerekek meg pláne. Szóval ezt hiába írjátok. Ha csak ketten lennénk más lenne. De egy kisgyerek nem fog 4 napig ugyanazt enni.
2023. máj. 16. 14:06
 18/29 A kérdező kommentje:
A fele annyit főzök sem működik, mivel egyszer lehet, hogy elfogy, máskor nem. Kisgyerek mellett nem lehet kiszámolni. Nem úgy van, mint a felnőtteknél
2023. máj. 16. 14:07
 19/29 A kérdező kommentje:
Végülis néhányan tudtam értelmezni a kérdést. Köszi 16-os pl! Nem fogok egy hétig enni egy kaját.de viszont az tényleg jó ötlet,hogy vacsora is lehet kínálni. 😁
2023. máj. 16. 14:10
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor viszont furcsán finnyásak vagytok. Én ha valamit szeretek, azt minden nap is tudnám enni, egyáltalán nem érdekel, hogy tegnap is az volt. Semmit nem untam még annyira, csak amit egyébként se nagyon szeretek. Fontosabb, hogy ne pazaroljuk a kaját.
2023. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!