Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami ötletetek arra,...

Van valami ötletetek arra, hogy tudnám a megszáradt sajtos pogácsát felhasználni, hogy ne kelljen kidobni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 27. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Tedd be kicsit a mikróba. Megpuhul. Teához, kakaóhoz jó lesz.
2016. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha már jó száraz, húsdarálón ledarálhatod, és panírmorzsának jó lesz. Ha nem elég száraz, még a sütőben szárítsd feldarabolva, teljesen zörgősre.
2016. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felfújtnak jó
2016. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Áztasd be egy kis tejbe/kakaóba/akármibe, majd a talpas poharak aljába rakva, rájuk a csoki-, és vanília puding, a tetejükre a tejszínhab!


A felpuhított pogácsa-tészta közé akár pár szem mazsolát is kavarhatsz, vagy lecsorgatott meggy-szemeket...

A legkülönfélébb nyalánkságokat tudod vele elkészíteni!


De akár ledarálod, és gesztenye-tekercset, kókusz-golyókat, hasonlókat is tudsz vele készíteni. Ez esetben egy kis lefőzött kávéban puhítod, rumaromával ízesíted..

2016. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
88%

#4 Nem vagyok túl finnyás, de attól tartok, hogy én nem szívesen ennék a te "különféle nyalánkságaidból". :D



Mivel a pogácsa sós, sőt még sajtos is, én semmiféleképpen nem javasolnám, hogy édes dolgokhoz használd fel... Azokhoz ott van a megszáradt piskóta, mézeskalács és társaik. Nem kéne összekeverni az édesmorzsa fogalmát a panírmorzsáéval.


Ha még nincs ropira kiszáradva, akkor újramelegítve még újra fogyaszthatóvá tudod varázsolni, akár ha 1-2 percre serpenyőben melegíted őket. Ha jobban megszáradtak, akkor ledarálhatod és morzsaként használhatod. Vagy még továbbszárítva később fasírthoz tudod felhasználni, miután tejbe áztattad.

2016. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

4.


Aha, most már értem, honnan születnek a borzalmas ízű piskótaszörnyek a poharas desszertek aljába a cukrászdákban. :D

2016. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az ötleteket!


morzsa lesz belőlük, mert már kőkeményre száradtak

2016. ápr. 29. 18:19
 8/9 anonim válasza:
31%

Akár dobálni is tudsz vele valakit

de a gipszkartont is átviszi ha elég erős vagy

2016. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jo-jo válasza:
46%
a kutya biztosan imadja.
2016. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!