Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldség szeletelés után büdös...

Zöldség szeletelés után büdös a kezem, lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Tegnap gulyáslevest rendelt a család, szóval rengeteg gyökérzöldséget, fokhagymát, hagymát stb kellett megpucolnom és felvagdosnom. Azóta már nyilván ötvenszer kezet mostam, de még mindig hagymaszagú a kezem. Valamivel el lehet tüntetni a szagot?

2023. máj. 31. 09:20
 1/10 harebell ***** válasza:
86%
Kis szódabikarbónát keverj a szapanhoz, vagy egyszerűen keverd el vízzel és azzal dörzsöld át a kezed majd mosd le, segíthet szagtalanítani. Esetleg citromlé vagy pici ecet, almaecet is segíthet. Vagy kávézacc a szappanhoz keverve, óvatosan átmosni azzal a kezed.
2023. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom.
2023. máj. 31. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Citromlé, paradicsom
2023. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én fogkrémmel jól bedörzsölöm mikor fokhagyma szagú pucolás után.Működik.
2023. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2023. máj. 31. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Borotvahab is szokott működni. Én egyszer halpucolás/darabolás után próbáltam ki.
2023. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Utólag eltűntetni nagyon nehéz, de van konyhai gumikesztyű, ami jól rátapad a kezedre, kényelmesen lehet benne pucolni, szeletelni, és nem lesz büdös a kezed. Meg vannak konyhai szappanok, amik direkt a hagymaszag eltűntetésére vannak. Ha közvetlen utána megmosod vele a kezed, sokat tud enyhíteni a szagon.
2023. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
kezet kell mosni
2023. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
#8 Mi a fenének szólsz hozzá, ha max addig ér hagymához a kezed, amíg betolod az arcodba a hamburgert, amit hozott a futár?
2023. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az "Ultra Derm" nevű cuccal szoktam kezet mosni ilyenkor, nekem bevált.
2023. jún. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!