Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ebéd 1000Ft-ból. Ötletek?...

Ebéd 1000Ft-ból. Ötletek? (bőv. Lennt. )

Figyelt kérdés

A párommal abba a helyzetben vagyunk, hogy bár jól keresünk, de lakásra gyűjtünk, így minden Ft-t meg kell fogni. Tudhatjuk, hogy az ételen rengeteget lehet spórolni. Írnátok tippeket? Valahogy így képzelem el:

Pl:

Tesco 2x250g fagyasztott borsó 500Ft.

Tesco 1 kg rizs 300Ft.

Étel: Rizi-bizi.

Vagy + Tejföl 200Ft

Étel: Rakott zöldborsó másképp.


2010. okt. 13. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Paprikás krumpli, nem tudom a pontos árakat, de ha kevés pénzből akarok sokat főzni, nálam mindig ez a nyerő.

1500-ből simán kihozok 5 napi mennyiséget (nyilván nem Gyulai lángolt kolbásszal, csak csupa olcsósággal).

2010. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tételesen nem írom le, ha nem baj, de keresd a krumplis recepteket. Azok a legolcsóbbak. Rakott krumpli, paprikás krumpli, stb.

Emellett a főzelékek nagyon olcsók, negyed kiló borsóból készült főzelékkel ketten jóllaktok és feltéttel együtt kijön 500 Ft-ból. És még egészséges is.

Valamint guglizz rá az "olcsó receptek", "olcsó ételek" kifejezésre, rengeteg ilyen recept van a neten!

2010. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen tészta kihozható ennyi pénzből, még kevesebből is (persze ebből sem a drága hozzávalókból).
2010. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
a paprikás krumplit néha virslivel szoktam ha nincs pénzem kolbászra.
2010. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

tojásos nokedli. paprikás krumpli.

krumplis tészta. krumpli főzelék.


[link]

[link]

2010. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
krumplis tészta, káposztás tészta, rakott dolgok, főzelékek, sok variáció lehetséges. Keress rá a google-ben
2010. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Olcsóbban tudtok kijönni, ha megtervezitek a menüt 1-2 hétre, és ahhoz vásároltok be egyszerre. Írj listát és ragaszkodj hozzá. Megnézheted a szórólapokat is, ha jó akciók vannak, akkor ott érdemes nagyobb tételt vásárolni. pl. amikor 500 Ft körül van a csirkecomb. Venni 3 kilót, levesbe, sütni, pörköltnek, rizses húsnak kiváló.

Sajnos, ilyen tojás árak mellett nem a legolcsóbb kaja a rakott krumpli sem (pedig a kedvencem). De azért a rakott és tészta ételek kiadósak, olcsóak, finomak.

A boltok saját márkás termékei sokkal olcsóbbak, pl. én a Profi-val nagyon meg vagyok elégedve ilyen szempontból.

2010. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
88%
lecsó
2010. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsom leves kb 150 ft. 1 db l4 dkg-os süritett paradicsom, zsiradék, lisz, cukor. Fasirt. 50 dkg darálthús, 400 ft 2 zsönle, 1 tojás füszerek 100 ft/.kb 8 fasirt/ két napra elég. Bármilyen főzelék, hagymás krumpi, rizs.Bőven meg van 1.000 Ft-ból 2 napra. Igy gondoltad?
2010. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. :)

Rá Google-ztam. :) A linkekért is, a külön leírást és a receptekért is ezer hála.

A rakott krumplit én is imádom, bár én nem eszek húst, így nem is teszek bele, szóval kategorizálhatom az olcsó ételek közé. :)

2010. okt. 13. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!