Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főtt tojást hogyan tudnám...

Főtt tojást hogyan tudnám normálisan meghámozni? Só a vízbe és főzés utáni hideg víz nem jött be.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen sose volt ezzel gondom, de az utóbbi hónapokban állandóan pórul járok a tojásokkal, nem tudom mi történt. :D Sparban veszem mindig a tojást, nem tudom ez számít-e. Sós vízben főzöm és azonnal hideg vízbe rakom ahogy régen, mégis kínszenvedés a tojáspucolás. A fehérje is jön le sokszor a héjjal együtt. Próbáltam rövidebb ideig főzni, azt is próbáltam, hogy hagytam magától kihűlni teljesen. Azt is, hogy hűtőbe raktam miután kihűlt és csak másnap pucoltam. Semmi se jött be. :( Valami ötlet?


2023. júl. 14. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Én főzés után kicsit megtöröm és úgy rakom hideg vízbe. Nem volt még problémám a pucolással.


Egyébként az is befolyásolja, hogy mennyire friss a tojás.

2023. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
90%

Hősokk.

Probáltad-e pl, jégkockás vízbe tenni a kivételekor. (Nyilván nem 1 perc elteltével próbálod "meghámozni" erre nem térek ki... :)

2023. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
79%

Ha régebben sikerült akkor a tojás minősége lett más.

Próbáltad másféle tojival?

2023. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Bolttól nem függ, én zöldségestől veszem, és ugyanez a bajom.

Félkeményen szeretem, úgy jönnek ezek a problémák, gondolom, ha nagyon keményre főzném, könnyebb lenne, csak úgy meg nem szeretem.

2023. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

ma 21:44

A frissességtől függést én is hallottam, de hogy függ: ami frissebb, azt nehezebb hámozni, vagy könnyebb?

2023. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

ma 21:48


A frissebb tojást nehezebb.

2023. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
A két tenyered között gördesd, amíg végig nem repedezik, akkor könnyen leszalad a héja.
2023. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor meg szétesik, vagy ugyanúgy ráragad.
2023. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem bejön, azért javasoltam.
2023. júl. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
A friss tojást nehéz lesz meghámozni, ha fejre állsz, akkor is. Annyi a titok, hogy régebbi legyen.
2023. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!