Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bébiétel sütőtök püréből...

Bébiétel sütőtök püréből lehet pumpkin spice lattét csinálni?

Figyelt kérdés
Tök konzervet látok mindenhol hogy írjak és ahogy olvasom a bébiétel az nagyon pürésített és semmi plusz adalék nincs hozzá. Abból is lehetne csinálni akkor gondolom

2023. szept. 26. 07:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Neked jó lesz.
2023. szept. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért valamibe másabb mint egy normál tök püré konzerv?
2023. szept. 26. 08:22
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jó lesz. Próbáld ki. Csak figyelj, hogy tényleg csak tökpüré legyen.
2023. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondjuk csak mellékesen jegyzem meg, hogy semmilyen "pumpkin spice lóf#sz"-hoz nem kell sütőtök, csak a sütőtök fűszerkeverék.
2023. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen láttam olyat amiben krumpli meg minden baromság van a kicsiknek viszont van sima tök is és pont azért gondoltam rá mert ugye a babák miatt biztosan nagyon pürés állagú. #4 tudom hogy van külön sütőtökös fűszer is de csak rendelni lehet és amúgy amit én ittam italt abban ugyanígy püré volt rendesen pont azért ízlett nagyon. Nyilván teszek bele fűszert is mellé de nekem kell a tök íze is bele
2023. szept. 26. 10:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5: Akkor biztosan jó lesz a bébiételből, ha van sima tök. Miért ne lenne?

Nyugodtan csináld meg azzal.

2023. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Kicsit kevered a szezont a fazonnal.


A pumpkin SPICE latte íz az a fűszerkeverék szirupban, amivel az amerikai sütőtökös pitét ízesítik. De a kávéban nincs tök, csak az azt ízesítő fahéj, szerecsen dió, stb.


Ezt a szirupot lehet kapni, amazonon, ebayen keress rá. Nem érdemes otthon kutyulni, mert arra van tervezve, hogy oldódjon, amit te főzöl viszont nem lesz annyira csomómentes.


Ez a kávé.


Aztán a pite.


A bébiétel nem ugyanaz mint a konzerv sütőtök, a gyerek papijában van egy csomó más dolog, hogy kiegyemsúlyozott legyen, és hígabb is.


A sütőtök püré amit lehet venni konzervként az csak pépesített tök. Eléggé tömör ráadásul, a vizet lefőzik róla.

Ebből a sütőtök püréből tudsz pitét sütni, de ez még be van keverve krémsajttal, cukorral meg a fennt említett fűszerekkel.


Ha nem kapsz konzerv sütőtököt, a sima is jó, csak munkásabb.

A tököt kimagozod, feldarabolod, megsütöd, a héjról lekaparod, és botmixerrel simára darálod, lehűtöd Kb olyan állag kell, mint a másodnapos krumplipüré.

2023. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy maga a pumpkin spice az fűszer, de én lattét ittam úgy hogy volt benne fűszer vagy szirup, plusz püré, de igen a konzerv sütőtök amit a pitébe is tesznek az nagyon masszív ezért gondoltam a bébiételre mert az nagyon hígnak néz ki. Amit találtam az 100% tök püré só és cukor mentes. Szerintem házilag nem tudnám annyira finomra turmixolni mint ahogy a kicsiknek csinálják. Sütőtökös loafnak én is konzervet vennék vagy házit mert annak nem baj ha darabosabb de italba szerintem a püré elég. De köszi amúgy a választ mindenkinek :D
2023. szept. 26. 12:47
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
:-D bele ne rakjal sütötököt a kavedba haver. jezusom
2023. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

A 7es vagyok. 8 évet dolgoztam vendéglátásban, több kávézóban, és SOHA, SEHOL nem tettek tököt a kávéba.


Teljesen más konzisztencia, nem fog szépen elkeveredni.


És nem véletlen csak a gomme szirupot főzzük házilag, mert a cukor az oldódik, de a kereskedelemben kapható fűszerek nem.



De ha te ilyen undorító moslékot akarsz kutyulni, ám legyen. Szíved joga. Legalább nem én mosogatok utánna. 🤣



Majd mutass fotót, kíváncsi vagyok.


Meg ha van ilyen kávézó ahol ez rajta van a menün, egy nem beállított termék fotót.

2023. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!