Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit jelent, ha az van a...

Mit jelent, ha az van a virsli csomagolásán, hogy rövid ideig forró vízbe tesszük?

Figyelt kérdés

Vegán virsliről beszélünk. “2-3 percig pirítjuk, vagy rövid ideig forrásban lévő vízben melegítjük”. Ez van ráírva.

Mi az a rövid idő? Nyilván sejtem, hogy nem egy csillag élettartamához képest, vagy a villámcsapáshoz képest rövid az az idő, de ez nulla információt ad nekem arról, hogy mi a rövid idő. Mert rövid idő a fél perc meg a három perc is, sőt akár a hat perc is az, és az egyik többszöröse a másiknak. Lehet mondani, hogy tapasztaljam ki, de akkor meg minek írnak rá bármit is. Nem kizárt, hogy írok a cégnek.

A kérdés teljesen komoly. Nem bírom a pontatlanságot. Ha meg kérdezek, az kötözködés…



2023. okt. 14. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg kötözködés, bocs :D

A virslinek az a lényege, hogy átmelegedjen belül is, de ne pukkadjon ki. Ezt leginkább tapasztalati úton lehet elérni, hogy összejöjjön a tökéletes állapot.

Szerintem 1-2 perc elég neki, ami még mindig nem elég pontos, hiszen az egyik kétszerese a másiknak, de a hétköznapi életben elég jó közelítés.

2023. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 perc,ahogy írtad.Át kell melegednie
2023. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A rövid idő annyi, amíg felmelegszik annnyira, amilyen melegen szereted.
2023. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a 2-3 percet a pirításra írja. Ezek a vegán cuccok kiszámíthatatlanok néha. Szóval persze elhiszem neked amit írsz, hogy 2-3 perc a melegítés, de abból, hogy ennyi pirítás kell, nem következik, hogy a főzési idő is ugyanennyi. Tehát pontatlan a csomagolás, ami nekem irritáló, nem szeretem, ha ezek nincsenek normálisan leírva. Le kellene írni, mert nem mindenki tudja. Hatalmas különbség, hogy fél perc vagy három. Mert én kb három percre gondoltam, más meg a családban fél percre, és így tönkremehetett volna a kaja. A gőz fölött állni meg nyilván nem fogok.
2023. okt. 14. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A virsli nem tud tönkremenni, ha negyed órát úsztatod, akkor sem lesz nagy baja, ha nem forralod közben.
2023. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és lesz még bajod, ha nekiállsz főzni rendesen, egy csipet só, ízlés szerint fahéj, egy maréknyi petrezselyem, aranybarnára sütni, csupa szubjektív utasítás :D
2023. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noren1989 ***** válasza:
100%

Maradjunk a max 2 percnél a forrásban levő vízben tartózkodásnál.


Lényeg, hogy ne pukkantsd el.

Villáról már lecsússzon, mikor megbököd.

2023. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os, igen, az aranybarna tényleg durva, van óarany meg rozé arany meg normál arany is. Hogy a fehér aranyról ne beszélünk! Mondjuk azt talán kizárhatjuk, hiszen a barnaságot kell nézni. A csipet még hagyján. Mert a babákon meg nagyon pici gyerekeken kívül hasonlót csippentünk a legtöbben. Ez a főzős a legjobb téma, más helyeken rég szétszedtek volna ezért a kérdésért.

Ja még annyit, hogy nem vagyok vegán, csak vegetáriánus, ezt csak azért mondom el, mert a vegánokat amúgy is sokan kötözködőnek tartják, és nem akarom, hogy miattam még rosszabb legyen a hírük.

2023. okt. 14. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy virslit azért tudjunk már megcsinálni gyakori nélkül...

Édes istenem...

2023. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, na máris megcáfoltad, amit az előbb írtam… senki nem születik úgy, hogy ezeket tudja.
2023. okt. 14. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!