Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan isszátok a teát?

Hogyan isszátok a teát?

Figyelt kérdés
Valamint milyen teát szoktatok inni? (íz, márka)

2023. okt. 27. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Általában egy vagy két kockacukrot teszek bele, leginkább barna cukorból. A fekete teákat szeretem a legjobban.
2023. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Cukrot nem teszek bele, és azt iszom ami éppen van itthon, nem én szoktam venni. Filteres teák szoktak lenni, általában gyümölcsösek.
2023. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szállodákban ízesítés nélküli zöld teát iszok. Itthon gyömbérteát főzök, amit rooibos teával és citromlével ( facsart, nem bolti) ízesítek.
2023. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Itthon leveles teákat (fekete, vörös vagy fehér) iszom és különböző növények (menta, cickafark, hárs) fozeteit illetve ezek keverékeit. Natúr vagy egy kevés mezzel, nagy ritkán kandiscukorral.

Munkahelyen filtered teákat, vegyes izekben, bár a citromos a kedvencem. Ott nem ízesítem külön.

2023. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hogy. Például az északi tengernél szeretem az Ostfríz teát (erős fekete), amit tejszínnel isznak, kannában hozzák ki teamécsessel, dobsz a csészébe egy hatalmas cukordarabot, a tetejére egy pici kanál tejszínt, és elkezded leinni. És az elején jön a lágy tejszín, aztán a kesernyédebb íz, aztán leöblíted az édes résszel, amibe már beleoltódott a cukorból egy kicsi. Aztán még 1-szer, amíg el nem fogy.
2023. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Metionin ***** válasza:
100%
Citromlével és cukorral. Szeretem a gyömbéres, fahéjas ízeket és a gyümölcsteákat de igazából mindenfélét megiszok amihez épp kedvem van. Most épp karamellás rooibost iszok. Nyáron mentásat és gyümölcsöset, télen a fűszeresebb ízeket iszom inkább. Hétköznap filterest, hétvégén amikor jobban ráérek szöszölni vele meg mosogatni, szálasat.
2023. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mézzel, a kedvencem a hárs, de bármilyen gyümölcsös is jöhet.
2023. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy nagyon kevés mézzel, mindig csak mézzel, de olyan keveset teszek bele ami épp csak meglágyítja a teám és nem teszi édessé. Méz híján anélkül is szeretem a jó teát.

Két kedvenc van.

Citromfű tea. Ebbe általában több citromot facsarok bele.

Másik kedvenc Earl Grey tea. Méz előzőek szerint ugyan úgy, citrom viszont csak pár csepp, hogy a tea jellegzetes íze ne alakuljon át, csak zamatosabb legyen.

Más teát csak alkalomszerűen iszom, ha idegen helyen nem ízlik, akkor facsart citromlével javítom fel.

Cukrot soha nem teszek bele.

2023. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyógynövény teákat preferálom (csipkebogyó, kamilla, menta, hársfa, hibiszkusz, stb.)

Szürcsölve.

2023. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Milford fekete teákat szoktam inni, vagy pickwick zöldet. 3 és fél kávéskanál cukor, citromlé szemmértékre..
2023. okt. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!