Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fehérvári úti piac - Ételes...

Fehérvári úti piac - Ételes doboz, köret gramm, kalória...?

Figyelt kérdés

A fehérvári úti piacon az ételeket ugye nem grammra, illetve dkg-ra, hanem adagra lehet vásárolni.

Azt szeretném megtudni, hogy egy (nagyobb) ételes dobozba, amit szoktak adni hány gramm rizs, csavart tészta, illetve tarhonya fér bele (és ezáltal ár-érték arányban melyik a jobb (ugyanannyiért árulják az adagjukat). Tudom, sokak szemében meglehetősen silány és minősíthetetlen kérdés...de most ne ők reagáljanak, hanem, akik relevánsan tudnak válaszolni a kérdésre. Mérlegem nincs, és nekik sincs mérlegük a pultnál. (Lehet, hogy a dobozon szerepel, hogy hány ml-es, ezt most nem tudom, jelenleg nincsen előttem ilyen doboz, és így doboz méreteket sem tudok mondani, amiből talllán meg lehetne fejteni.)



#kalória #élelmiszer #piac #Fehérvári úti piac #Tároló tégely #Ételes tégely
jan. 18. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudsz küldeni képet és paramétereket az ételes dobozról? Akkor könnyebb megbecsulni ha tudom mekkora
jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Tehát becsuljunk meg szamunkra ismeretlen helyrol szarmazo eteleket ami egy szamunkra iskeretlen méretű dobozban van.

Ezt te se gondolod komolyan.


Egyébként ha a teglalapos lapos feher eteles dobozra gondolsz szerintem ha azt fullon rakod rizzsel kb 20-25 deka szarazon merve az a kifott rizs amit beleraksz

Tészta nekem kb a szárazon mért 50 gramm fér kicsit kevesebb mint a hatodába. Szóval az kb 300 gramm szatazon mert teszta lehet.a tarhonyat a rizzsel egyenertekure tippelem.

De csak ha telerakod a dobozt es azt a dobozt amire a fejemben gondolok

jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
¯\_(ツ)_/¯
jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát általában 10 dkg tészta illetve rizst számolnak köretként a legtöbb menüs helyen.Itt nem tudni.
jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy vannak, akik járnak oda, és az alapján tudhatják, hogy melyik dobozról írtam...(más helyeken is ugyanolyan dobozt használnak).

Lapos, lapos...de nem akarok semmi bizonytalant fixen kijelenteni, mert két különböző méretet láttam már belőle. Várhatóan holnap késő délután fogok tudni képeket és paramétereket küldeni róla, most nincsen előttem. Türelmeteket kérem és köszönöm a segítő szándékokat!

jan. 18. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
biztos hogy kell ezen ennyit vergődni...?
jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a legjobb ott helyben tölük megkérdezni, ök ugyanis az egyetlenek, akik tudnak válaszolni.
jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os. Valószínűleg nem minden ok nélkül tettem fel a kérdést és valószínűleg nem ok nélkül szántam rá ennyi sok sort (és ezáltal időt).


Igazad van 7-es, bár lehet, hogy ők se tudják, mert térfogatra árulják, de természetesen egy próbát mindenképpen megér. Nem én szoktam vásárolni, ezért nem jutott eszembe ez a gondolat, de mondom majd apukámnak (ő szokott ugyanis onnan ételeket hozni), hogy kérdezzen rá.


Bocsánatot kérek, hogy nem reagáltam pénteken, de apukám pénteken nem hozott olyan ételt, amit a kérdéses tárolókba szednek (pedig így volt tervezve). Rákeresve az interneten ehhez nagyon hasonló a méretaránya (térfogatra nem tudom, de a többi (250, 750 és 1000 ml-es) műanyag tégelynek a méretarányai nem egyeznek):

[link]

jan. 21. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!