Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha céklalével színezem a...

Ha céklalével színezem a palacsinta tésztát fogom érezni rajta a céklát?

Figyelt kérdés

Holnapra valentin napi szeretnék csinálni mert az étterem most nem jön szóba. Kicsit romantikusabbra gondoltam egy sima vacsinál ezért szív formájú mini palacsintákat készítek és gondoltam beszínezem pirosra céklalével :D

Lehet majd érezni?

Dm-es bio céklalére gondoltam



febr. 13. 18:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy édes palacsintát szeretnék , nem tudom így milyen lenne
febr. 13. 18:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire igen, mert a folyadéknak teljesen céklalének kellene lennie, az pedig aránylag sok.

VISZONT nagyon szép pirosra lehet szinezni édes tésztát eper- vagy málnalével - lekvár vagy friss/fagyasztott turmixolva - ezt tedd bele folyadéknak, és csak az egyik oldalt süsd meg, a másik gyönyörü szép piros lesz. (A sült oldal nem annyira, az mindig foltos valamennyire)


Egyébként egyszer viccként így sütöttem teljesen fekete palacsintát áfolyával - "édes sushi" lett belöle.

febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hmm..kár , azt hittem egy icipici elég belőle és szép piros lesz, ha már minden mást úgy megszínez😄

De köszönöm a válaszodat. A málnalé akár szirup is lehetne? Helyettesítsem a tej egy részét azzal?

febr. 13. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szörp, szirup is, a tejet teljes egészeben ezzel váltsd ki - viszont a cukorra figyelj, ne tegyél a tésztába, ebben van elég!
febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Kurkuma. Ha túladagolod zöld lesz :-)
febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
A kurkumától SÁRGA lehet, PIROS NEM! Másrészt kifejezetten intenzív íze van, ÉDES palacsintába nem való!
febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Piros ételfestéket tegyél bele, ne céklalevet.
febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen fogod érezni,talán jobb lenne cékla por az kevésbé intenzív.
febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, végül nem készítettem el, mert már ettünk cukrászdában sütit mielőtt hazaértünk.
febr. 16. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!