Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan süssek palacsintát?

Hogyan süssek palacsintát?

Figyelt kérdés

Otthon gázsütőnk volt, sokat sütöttem palacsintát ami puha és isteni finom volt.

Mióta elköltöztem sehogy se sikerül, már 8 féle receptet próbáltam, de mindegyiknél vagy teljesen gumis és ehetetlen lett a palacsinta vagy kemény és száraz.

Itt indukciós főzőlap van, álltalában 4es-5ös fokozaton sütöm, már magára a palacsinta sütőre gyanakszom, hogy azzal lehet a gond, de volt aki a főzölapot mondta gondnak.


Valaki tudna segíteni?



2022. júl. 17. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

én a legmagasabb fokozaton sütöm. ha sokáig sütöd, akkor kiszárad.

egyébként kb. 20 dkg liszthez adok egy tojást, pici cukor, só és annyi tej, amíg sűrű folyós lesz, a többi ásványvíz, amíg nem elég. utána olaj, de az nem tudom mennyi, mert érzésre öntöm. nem túl sokat

2022. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz száraz ha gőzben tartod, tedd egy tányérra a palacsintákat és takard le egy kerek magasabb fedővel, vagy egy mélytányérral.
2022. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egymásra pakolom őket sütés közben. Megtöltés előtt megfordítom a tetejét az aljára, és így kezdem tölteni. Sosem volt még száraz.

A receptem:

15 dkg liszt, 1 tojás, 3 dl tej, 0.75 ml olaj. Összekeverem, 1-2 órát állni hagyom, aztán ízlés szerint savas ásványvízzel hígítom.

2022. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes írja. A gőztől fel is puhul ha már sütés közben valamelyik széle szárazabb
2022. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nálunk 2.5 dl fyadék (fele tej, fele szóda), 1 tojás, 1 csipet só egy csipet cukor, 14 deka liszt

Útközben állásában surusodik, szodaval higitom

2022. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem indukciós főzőlapom van, 9 fokozatos és 7-esen sütöm a palacsintát. Teljesen jó. Túl lassan, sokáig sütötted, azért száradt ki.
2022. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Indukcióson mi 6-oson sütjük a palacsintát. Recept: 3 dl szénsavas víz, 2 dl tej, 3/4 dl olaj, csipet só, 20 dkg liszt (ezt én keverni szoktam, 14 dkg teljes kiőrlésű, a többi sima finomliszt, de az eredeti recept sima finomlisztes), 3 tojás (semmi cukor!).

Palacsintasütőre kevés olaj az elején, utána már nem kell pótolni sem. Évek óta így sütjük.

Szerintem is az a baj, hogy túl alacsony hőfokon, sokáig sütöd, és vagy még nem sül meg rendesen (gumis), vagy már kiszárad.

2022. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!