Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell a pizzatésztát...

Jeffrey Spender kérdése:

Hogyan kell a pizzatésztát úgy formázni, hogy széle, és normális pizzaformája is legyen ?

Figyelt kérdés
[link]
márc. 14. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Beleteszed a tenyered és körbe forgatod a tésztát miközben a tenyered nyomod lefelé.
márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Vagy előnyújtod sodrófaval és a utána csak a közepét forgatod a tenyereddel és húzod szép lassan szétfelé.
márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Youtube-n láttam olyan módszert, hogy sajtrudak köré próbálnak formázni szélét.


Csak kapható-e boltban ilyen dedikált pizzasajt ?



https://www.youtube.com/watch?v=9AG8A40BzXw

márc. 14. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

A sajttal töltött szélű teljesen más dolog. Külön kategória. Amúgy bármit bele lehet tenni, pizza mozzarellát, trappistát, amit akarsz.


Alap esetben a kézzel nyújtástól lesz ilyen széle. Automatikusan ilyen lesz, mert a peremét tolva húzzák körbe körbe.

Pont ezért nem lehet fával ilyen szélűt csinálni. Mivel a pizzatésztát nem fentről lefelé nyomva kell nyújtani, ahogy egy nyújtófa csinálja, mert úgy a tésztában lévő kis buborékok összeragadnak.

Hanem a pizza lapjának irányában, húzva kell nyújtani, így a gázbuborékok elnyúlnak, de valamennyire megmaradnak.

Ezért a legkíméletesebb a levegőben pörgetve nyújtani, nem szórakozásból találták ki, még ha pár helyen ezért is csinálják.

Hiszen a levegőben pörgetve semmi nyomás nem éri a lapra merőlegesen, a centripetális erő nyújtja ki oldal irányba.


Ezt a mozdulatot kell jól megtanulni:

https://www.youtube.com/watch?v=5kpNGoXszUY

márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha szentségtörés ha nem, én kinyújtom, ráteszem a sütőpapírra, rárakom a tortaforma alját és körbevágom késsel...
márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ja azt hittem ott indítja el, ahol megállítottam, 3:15-től.

De amúgy nézd végig.

márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
5-ös, ez max akkor szentségtörés, ha pizzériában dolgozol, és 3000-ért adsz egy pizzát. :) Akkor azért elég ciki így csinálni.
márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A levegőben elkezded kézzel formázni/nyújtani bentről kifele, majd fogsz egy kör alakú tálcát megfordítod és azon megformázod a kört.
ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!