Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kell sót tenni a tojás...

Miért kell sót tenni a tojás megfőzésekor a vízbe?

Figyelt kérdés
Átmegy a tojás héján és sós lesz, vagy egyéb oka van?
márc. 27. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Só lágyítja a vizet van aki ecetet tesz bele, könnyebben le jön a héja nem hiszek benne de van aki igen.
márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Sosem teszek
márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, és semmi értelme sincs, csak babona.
márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Elméletileg könnyebben lejön a héja,még azt is mondják mindenbe kell só.

De egyébként a hőkiengyelítéstől is könnyen lejön.

márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell.
márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell, de én is teszek bele megszokásból. Állítólag a héja könnybben lejön (nem).
márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Én forró vízbe rakom eleve a tojást, nem azzal forralom, utána meg rögtön hideg vízbe áztatom. Mindig lejön a héja egyben, életemben nem pucoltam még ezzel a módszerrel főtt tojást úgy, hogy miszlikbe kellett volna lekapargatnom.

Nem tudom, mi a fizikája, gondolom a hirtelen hőhatásokhoz lehet valami köze, hogy nem fől egybe az a hártya a héj alatt a tojással vagy ilyesmi.

márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell, én sosem tettem még.
márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Sosem rakok bele sót. Ugyanúgy csinálom mint a 7es, annyi változtatással, hogy én nem forráskor rakom bele a vízbe a tojást, hanem hagyom, hogy vele melegedjen fel. Szerintem minél több ideig hűtöd, annál jobban jön le a héja. Ha van idő, érdemes berakni a hűtőbe fél- egy órára. Nem tudományos alapon mondom, hanem tapasztalatból.
márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

nincs értelme a sónak


A héj könnyű eltávolításának egyetlen oka van: minél frissebb a tojás, annál nehezebben jön le a héj. Nincs semmiféle trükk. Pont.

márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!