Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A palacsintatésztába lehet...

A palacsintatésztába lehet szóda helyett sima szénsavmentes vizet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sürgős lenne!
2010. okt. 26. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Vizet?! :O

Hallottam róla de ez...tegyél bele inkább tejet.


Amúgy szerintem sima csapvíz is megfelel.

2010. okt. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi már csináltuk úgy, mikor bolt bezárt, és csak az volt itthon. Ehető volt.
2010. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ige, ásványvizet vagy sima csapvizet is, sokszor csinálom úgy. Soha nem teszek bele tejet, mert tejérzékeny vagyok, csak emiatt nem veszek meg egy liter tejet 400 forintért, mert amúgy nem nagyon fogyna el a maradék. Finom lesz vízzel is.
2010. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igazából nem a szódavíz, vagy a víz a lényeg, hanem a szénsav, emiatt lesz könnyű a tészta. Tegyél bele szódabikarbónát, vagy sütőport, késhegynyit, én is így szoktam, mert nem iszunk bubis vizet.
2010. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szénsav a tészta lazítására való. Ha nincs szénsavas, akkor inkább ne tegyél bele vizet.
2010. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tejet és vizet egyaránt szoktam bele tenni, csak elfelejtettem ásványvizet venni...
2010. okt. 26. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam bele sima csapvizet tenni, csak akkor teszek bele egykis sütöport is ... ugyanolyan lesz.
2010. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%
Ne tegyél bele sima vizet, mert tényleg a szénsav a lazítás miatt kell bele. Mi egyszer pezsgőt öntöttünk bele ásványvíz helyett, és nagyon kellemes volt. Az alkoholtartalma a sütés alatt elpárolog. Jó étvágyat! :-)
2010. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Szia!Én is ma sütöttem palacsintát, sima vizet és tejet tettem bele. Nekem így jobban ízlett mint szódával.
2010. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!