Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Régen volt egy sütöforma....

Régen volt egy sütöforma. Palacsintatésztába kellett mártani és forró olajba rakni. Hogy kell használn?

Figyelt kérdés
Ma lomis piacon sikerült beszereznem.Úgy örültem neki,végre most már saját gyerköceimnek csinálhatom.Egyböl ki is akartam próbálni de az istenért se akart lejönni a formáról:(
2011. júl. 31. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
he???? dobj már egy képet arról az eszközről!
2011. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tettél sok cukrot a tésztájába, mert attól is ragadhat? Meg jó volna olajba mártani, mielőtt belemártod a tésztába.(A mienk lepkeformájú volt, és mi is nagyon szerettük...)
2011. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Így van, először az olajban melegítsd fel a formát és utána mártsd bele a tésztába.
2011. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na, most már emlékszem, hogy csináltuk annak idején.Felteszel egy kisebb lábasban olajat, mert ezt bő olajban sütöd, nem a serpenyőben, beleteszed az eszközt, és hagyod felmelegedni az olajban, mikor meleg kiveszed(vigyázz, mert ha nincs fából a fogója, felmelegszik)és úgy mártod a tésztába, ami sűrűbb legyen , mint a palacsintatészta.
2011. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Linkelne valaki képet ilyen formáról???

Mert én örököltem a déditől egy csomó régi konyhai eszközt, és volt közöttük 1 ilyen nyeles fém lepke, de nem tudtam, hogy mire használható, és gyanús, hogy az is ilyen. :)

2011. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jaj, én is, én is!!!!
2011. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Rozsafank suto az ilyet kovacsoltatni kell , legalabbis ugy tudom. Szerintem is olaja kell martani egyszer csinaltunk, arra mar nem emlekszem h forro volt-e de en is ugy probalnam.
2011. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hmm akatam kepet feltenni de a rozsafankra mas jott be akkor nem is igy hivjak :(

A dediek formaja vm virag volt

2011. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt kb az oldal közepén róla kép:


[link]

2011. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, a kép alapján sikerült beazonosítanom az enyéimet! :)
2011. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!