Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A palacsintatésztába nem kell...

A palacsintatésztába nem kell tej is és szódavíz is igaz? Csak az egyik?

Figyelt kérdés
És még egy kérdésem lenne: ugyanabba a karalábés ételbe rakhatok egy db lila és egy db zöld karalábét?
2011. szept. 20. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a palacsintát úgy szoktam, hogy fele víz (sima csapvíz) és fele tej. (mármint a folyadéknak). A tésztába szoktam rakni sütőport.
2011. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is keverve szoktam. A sütőpor nagyjából helyettesíti a bubis vizet.
2011. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Keverve kell. Tiszta tejből képtelenség megsütni, egy pillanat alatt odaég. Tiszta vízből meg nem igazán finom.

A szódavíz egyébként sima csapvízzel is helyettesíthető, úgy is jó lesz.

A karalábékat meg nyugodtan keverd :)

2011. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is rakok bele tejet és vizet is, nálam a szódabikarbóna a menő ;) a szódavíz helyett
2011. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább több tejet kell bele tenni, a végén pedig egy kis szódával hígítani.

Én, ha 1,5-ös tejet használok, nem is teszek bele szódát, csak tejjel hígítom. Meg egy kis olajat is teszek a tésztába, lágyabb lesz tőle. Bejön, mert sokan csodájára járnak ez extravékony palacsintáimnak. :)


Sütőport nem teszek bele. Viszont néha szoktam kelt palacsintát csinálni élesztővel.

2011. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi nem rakunk bele, csak szódavizet. Tejjel nyúlósabb lesz, és megkeményedik, ám így, vízzel még másnap is puha lesz :)
2011. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 16:44


Ez azért nem biztos. :) Egyáltalán nem lesz tejjel nyúlósabb, vagy keményebb, mint szódával. Legalábbis nekem nem lett. Ha valakinek másnapra nyúlós lesz, az valamit rosszul csinál. Az állagában nem volt különbség, de nekem a tejes változat ízlett csak. De sokan vannak, akik a vizeset szeretik.

2011. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!