Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehetséges úgy elvégezni a...

Lehetséges úgy elvégezni a szakács szakot, hogy vegetáriánus vagy? Szerintetek tolerálhatják ezt egy ilyen képzésen? Vagy lehet, hogy van erre külön képzés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem elég nehéz! Bár nem tudom, te milyen vega vagy, de ha mondjuk nem szeretsz a húshoz hozzányúlni sem, akkor szinte lehetetlen. De még akkor is ott van kóstolás. A jó szakácsnak mindent meg kell kóstolni főzés közben. Ha te nem eszel húst, akkor nyilván megkóstolni sem fogod!
2011. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanfolyamot elvégezheted, aztán, ha van rá lehetőséged, akkor helyezkedj el egy vega étteremben. Ott még alkothatsz nagyokat! Nagyon ráférne a vega ételekre egy kis újítás!
2011. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
A jó szakács kóstolás nélkül is kiválóan főz! ;)
2011. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nekem elég sok jó szakács ismerősöm van, olyan is, aki nem itthon dolgozik, hanem egy egy elit londoni étterem főszakácsa, és pont ő mondta,hogy elengedhetetlen a kóstolás. Addig ki sem adja az ételt, amíg nem kóstolta meg! De vega szakács még lehetsz!
2011. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Volt már ez a kérdés.

A képzésen bizony tételként vannak a kaják, pl vizsgán kihúzod a sült húst akkor azt kell csinálnod, akár vega vagy, akár nem. És kóstolni kell, hisz honnan tudod, hogy pl elég sós vagy édes-e.

Szóval nincs apelláta, meg kell főzni mindent, amit kérnek, főleg, hogy az ilyen képzéseken általában 1 hetet a suliban vagy, 1hetet a gyakorlati helyen (étterem) és ott bizony azt kell csinálnod, amit mondanak. Esetleg érdemes indiai vagy kínai étteremben elhelyezkedni, de nincs erre nagy kereslet.

2011. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mondd azt, hogy vallási okból nem eszed, azt komolyan szokták venni
2011. jan. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!