Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért keseredik meg a kivi...

Miért keseredik meg a kivi tejtermékkel érintkezve?

Figyelt kérdés

Próbáltam tejjel, natúrjoghurttal, gyümölcs joghurttal, tejszínnel.

A kivi volt darabolva, és paszírozva.

Minden esetben keserű lesz, pár perc múlva már érezhető, az idő múlásával pedig ez csak fokozódik.

Miért, és van e valami hechnológia, vagy adalékanyag, amivel ez elkerülhető?


2011. febr. 8. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

esélytelen


pár hete csináltam kiviturmixot,kivit,twej,naturjoghurt,cukor...kapásból 1 litert csináltam,banánturmixból 10perc alatt elfogy kettőnknek...ebből 1-1 decit leerőltettünk,de áhh,borzasztó keserű

2011. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 -pandy- válasza:
KIWI!
2011. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a sárgadinnye is megkeseredik, tavaly nyáron próbáltam belőle pudingos levest csinálni, ment a wc-be az egész..:(

ehetetlen keserű lett

2011. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabor.deli válasza:

"...Arra azonban figyelni kell, hogy a nyers kiviben lévő actinidin a fehérjéket idővel bontani kezdi. Így a tejet, tejszínt és a cukrászatban használt zselatin kollagénjét is, ami aztán elfolyósodik..."


Én is így jártam. Kivi-pisztácia sajttortát csináltam és míg este klassz finom íze volt, reggelre ez elszállt.


Forrás: [link]

2019. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

" A kivit dinszteljük meg, mielőtt tejtermékekhez keverjük. Így a keserűséget okozó enzim lebomlik és a kivis turmix, túróhab, puding, gyümölcsrizs, joghurtos gyümölcssaláta... stb. nem lesz ehetetlen. (Ezáltal a kivi C-vitamin tartalmától is megszabadul, tehát elsősorban nyersen és tejtermék nélkül fogyasszuk.)

Ha mégis nyersen szeretnénk dekorálni vele valamilyen tejszármazékot is tartalmazó ételt, akkor a kettő közé tegyünk egy elválasztó réteget, pl. tortamázat, csokoládét, marcipánt... stb.

Használjunk kivi goldot. Az kevesebb enzimet tartalmaz, mint a zöld. "

2021. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!