Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért lett kemény a túrógombóc...

Miért lett kemény a túrógombóc, ha mindent recept szerint csináltam? 25 dkg túróhoz 2 tojást és 10 dkg b. darát használtam, meg egy kevés cukrot. Egy éjjel állt hideg helyen.

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Sokat állt szerintem és megszívta magát a dara. Elég fél-egy órát pihentetni.
2009. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Túl sok a dara! Nekem is volt a gondom! amikor gombócokat csinálsz nem baj ha nagyon "folyós"-nak érzed, a meleg vízben úgyis összeáll, szóval kevesebb darát tegyél bele, mondjuk csak 6-7 dekát!
2009. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább a pihentetési időt író válaszoló pártján állok!

Anyukám olyan isteni túrógombócot csinál adjuramistendemáris alapon.... szóval nem kell azt egész éjjen át pihentetni....

2009. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mindkettő igaz lehet, de nekem olyan receptem van amikor 25 dkg túróhoz 3 dkg dara, 3dkg liszt 2 tojás kell az pont jó, ez bevált recept.Én ma almát tettem túró helyett és nem nyomkodtam ki olyan puha lett hogy csak kanállal lehetett szaggatni.Hogy ne csak neked legyen rossz azért meséltem el.
2009. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy jó receptem amire sokan azt mondják,hogy gríz gombóc,,,de túróval meg egy csipet citromhéllyal fincsi.

Na szóval:főzni kell egy nagyon sűrű tejbegrízt,(amiben megáll a kanál)és amikor kihűlt bele kell nyomni a túrót,reszelni a citrom hélyat izlés szerint,és beforgatni piritott zsemlemorzsába,és talaláskor tejföllel elkevert fahéjas porcukor .próbáld ki.az én gyerekein imádják.most hogy eről van szó,lehet én is ezt csinálok.jó étvágyat!

2009. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!