Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hideg sütöbe kelt tészta?

Hideg sütöbe kelt tészta?

Figyelt kérdés
Azt hallotam ,1 idös nénitöl,hogy ha kelt tésztát,sütök,nem kell előmelegiteni,a sütöt!!! Szerinte igy lesz tökéletes a kelt tészta,mert ,fokozatosan kapja hőt!!! Hallotatok már erről ? Ha igen csinált már valaki,igy valamilyen kelt tésztás dolgot ???
2011. szept. 18. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
igen, némelyik recept írja is. ez azért van, mert a kelt tésztát formázás után megint keleszteni kell, és ha berakod a hideg sütőbe, alágyújtasz, pont annyi idő alatt melegszik fel a kellő hőfokra, amennyi a kelesztéshez egyébként is kellene. csináltam már így, van benn e logika.
2011. szept. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
én is mindig hideg sütőbe teszem a kakaós csigát és aztán gyújtom be - egy idős nénitől tanultam, valóban tökéletes lesz
2011. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanácsot adott a néni, halgass rá. a lassan melegedő sütővel együtt kel a tészta még tovább.
2011. szept. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
*hallgass rá...:)
2011. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Persze, mert ha forró sütőbe teszed kérget kap azonnal, és nem tud tovább nőni, ezzel szembe a sütőporosaknak jót tesz az előmelegített sütő.
2011. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!!! Kiprobálom !!!
2011. szept. 18. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez igazu a kemencére, ami lassan melegedett.

Egy elektromos sütő 5 perc alatt 200fokra melegszik. Az nem elég az utolsó kelésre

2011. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igen a hideg sütõ jobb, mert igy tovàbb tud kelni a kelttészta.En mindig igy sütöm még a beiglit is.
2011. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
A feleségem is megpróbálta kakaós patkóval, nekem nagyon ízlet mert szétfolyt és ropogósra karamelizálódott. ő sírt és azt hitte hogy ugratom amikor jó ízően ettem. A mai napig emlegeti mint "ökörtől ló tanácsot". Egyébként nála jobb kelttésztát csak az öreganyám tudott, pedig sok helyen ettem..
2011. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!